9.8 C
Скопје
02:33 - 15 април, 2024

Ознака : богдана

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Вељко ja снимил бремената Богдана додека ручала: Удри дебела!

Еспресо
Богдана Ражнатовиќ успешно ја носи третата бременост, па домот на Ражнатовиќ наскоро ќе стане побогат за уште еден наследник кој ќе се вика Илијан. Вељко...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Насмевка од уво до уво: Цеца и бремената Богдана блескаат на голема прослава

Еспресо
Се ожени кумот на Вељко, Никола, а на прославата беа и Богдана и Цеца. Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ била на забава во центарот на...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Вељко ја изненади Богдана со романтичен потег: Заедно на ноќна забава открија кој друг очекува бебе

Еспресо
Богдана Ражнатовиќ ужива во третата бременост, а сега се појави видео од нивното ноќно излегување. Вељко Ражнатовиќ објави дека тој и Богдана очекуваат уште еден...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Вељко Ражнатовиќ сподели досега необјавена фотографија од венчавката!

Еспресо
Венчавката на Вељко Ражнатовиќ и прекрасната Богдана (тогаш Родиќ) привлече многу внимание на Балканот, па затоа јавноста будно го следеше секој нивни најмал чекор. Сепак,...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Богдана Ражнатовиќ е прекрасна трудница, но оваа ситница ја вознемирува!

Еспресо
Поранешната спортистка ужива во бременоста, но медиумите тврдат дека има ситни грижи како и секоја трудница. Откако што организираа величествена венчавка кон крајот на ноември...
Uncategorized

Блеска: Цеца се пофали со подарокот кој го доби од снаата Богдана (ВИДЕО)

Слободен печат
 Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ синоќа имаше успепен настап во Варна, а со својот перформанс ги воодушеви тамошните фанови. Фолк-ѕвездата го искористила времето и малку да...
Uncategorized

„Богдана е крава, а Вељко контејнер“: Се изјасни Маша за поранешното момче! (ФОТО)

Слободен Печат
Поранешната девојка на Вељко Ражнатовиќ, Маша Терезиќ, изгледа дека се уште не ја преболе 3 годишната врска со боксерот. Таа ги изненади фановите кога на...
Uncategorized

Прославите кај Ражнатовиќ не престануваат: Цеца соопшти уште една убава вест! (ФОТО)

Слободен печат
Вељко Ражнатовиќ на 24 ноември ја ожени својата понежна половина Богдана Родиќ, а младиот боксер има причина за задоволство и поради уште една работа. Имено,...
ЛајфстајлСцена

Богдана едвај се симна по скалите, фустанот ѝ се закачи на оградата (ВИДЕО)

Igor
Свадбата на Вељко и Богдана продолжи со традиционалните обичаи. „Купувањето“ на невестата и пукањето во јаболкото закачено на врвот на куќата семејствата Ражнатовиќ и Родиќ...
ЛајфстајлСцена

На поканите за свадбата на Вељко и Богдана наведен задолжителен дрес-код

Igor
Подготовките за свадбата која многумина ја нарекуваат „свадба на деценијата“ се приведуваат кон крај, а Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ ќе го изговорат судбоносното „да“...