36.8 C
Скопје
18:07 - 19 јули, 2024

Ознака : 18 години

СветСлајдерСцена

Холандската принцеза Амалија денес го прослави својот 18-ти роденден: Не сум подготвена да бидам кралица

А. Б.
Најстарата ќерка на холандскиот крал Вилем-Александар неодамна се најде на насловните страници кога се откажа од своето право на нејзиниот голем додаток од 2 милиони...
Филм и ТВ

Полни 18 години без Данило Бата Стојковиќ: По која улога го паметите легендарниот српски актер?

Еспресо
Во 2002 година, пред точно 18 години, на вчерашен датум, 16 март, почина еден од најдобрите југословенски и српски актери на сите времиња – Данило...