4.8 C
Скопје
03:04 - 4 март, 2024

Ознака : данило бата стојковиќ

Филм и ТВ

Полни 18 години без Данило Бата Стојковиќ: По која улога го паметите легендарниот српски актер?

Еспресо
Во 2002 година, пред точно 18 години, на вчерашен датум, 16 март, почина еден од најдобрите југословенски и српски актери на сите времиња – Данило...