„СЕ СЛУЧИ ЧУДО“: Ким Кардашијан во издание за кое долго ќе се зборува! (ФОТО)

Ким Кардашијан често е на удар на критики поради својот стил на облекување, но нејзиното последно модно издание многумина целосно ги изненади.

За доделувањето на наградите 2019 Creative Arts Emmys одржани во Лос Анџелес, Ким Кардашијан избра црн кадифен фустан кој привлече огромно внимание со класичноста елеганцијата и префинетоста.

профимедиа

Креацијата со висок околувратник и асиметричен горен дел ја следи линијата на телото и се стеснува кон подот, а одењето во овој тесен модел го олеснува шлицот на страна.

профимедиа

Ким фустанот го комбинираше со црни штикли на многу тенко ременче и на врзување околу зглобот. Од накит носеше дијамантски прстен, а косата ја обликувала во висока пунџа.

профимедиа

Ваквото елегантно појавување на 38-годишната ријалити ѕвезда изненади многумина кои коментираа дека никогаш не ја виделе во така софистицирано издание.

профимедиа

Многумина сметаат и дека била најдобро облечена на доделувањето на наградите 2019 Creative Arts Emmys.

Слични објави

Серена Вилијамс го облекла најскапиот ОМЛЕТ на светот за најпрестижниот моден настан на светот (ФОТО)

Igor

Хедонист на годината во Македонија е Габриел Стибел

Igor

„Бог е жена“: Џеј Ло ги воодушеви пријателите со фотографија од теретана, без шминка и со разбушавена коса

Еспресо

И пејачката Лепа Лукиќ во самоизолација поради коронавирусот: Останете во своите домови, сè ќе помине! (ФОТО)

Еспресо

5 знаци дека ве фаќа празнична депресија!

Теодора Циклевска

Како сестри – нема да поверувате! Погледнете како изгледа мајката на Никол Кидман (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

два + 18 =

Слични објави

Е, сега татко и ќе се налути: На ќерката на Алек Болвдин се ѝ испадна од бикинито! (ФОТО)

Инспиративна трансформација: Атрактивната Ласмар е вистинска фитнес дива! (ФОТО)

Еспресо

Ова не ти е „Пајнер“: Водителот Миро Кацаров се скара со бугарска старлета во емисија (ВИДЕО)

Васко Спасоски

„Мојот син почина од коронавирусот… но не така како што мислите!“ (ВИДЕО)

Еспресо

Задржете ја оваа смеса во устата само една минута и стопете го забниот каменец

Igor

Вистината за ХИМАЛАЈСКАТА СОЛ: Во овие митови не треба да верувате

Igor