Наталија заработува 300 илјади евра со својот задник – „Јас ги инспирирам луѓето“ (ФОТО+ВИДЕО)

Бразилската Инстаграм ѕвезда Наталија Гарибото заработува речиси 300 илјади евра годишно само објавувајќи фотки од својот задник на социјалните мрежи. Како што вели, откако ќе објави некоја од „жешките“ фотки, со денови добива брачни понуди.

View this post on Instagram

Who’s hands are these ?

A post shared by Natalia Garibotto (@nataagataa) on

На Инстаграм ја следат 1,3 милиони лица кои едвај чекаат нова секси објава, а брачните понуди се најмалку чудни меѓу сите коментари кои ги добива.

Медиумите дознаа за оваа 26 годишна девојка откако еден човек објави дека сака да ја купи водата во која таа се капела.

View this post on Instagram

@fashionnova

A post shared by Natalia Garibotto (@nataagataa) on

Пред да стане Инстаграм модел, Наталија завршила факултет за економија и претприемништво во Мајами, а се обидела и да работи како агент за недвижнини. Тврди дека таа е многу повеќе од она што се гледа на Инстаграм.

„Драго ми е што ги инспирирам мажите и жените секојдневно да одат во теретана, да работат и да заработуваат. Ова ми одзема време, навистина морате да вложите време и многу труд за вашиот профил на Инстаграм да расте и да го следат толку многу луѓе. Не е важно колку ќе работите, туку важно е да бидете паметни“.

Таа соработува и со нови брендови и долгорочните соработки и носат постојани приходи кои и се навистина важни, таа тврди дека денес за една спонзорирана објава заработува по 5000 долари.

Инстаграм не е нејзиниот единствен извор на приходи, таа инвестира и во акции и недвижности, а покрена и линија на масла за сончање.

 

View this post on Instagram

 

Who wants to wipe the sand off my booty?

A post shared by Natalia Garibotto (@nataagataa) on

Но има и лоша страна, таа поради својата инфлуенсерска кариера загубила бројни пријатели. А за нејзиниот задник да изгледа совршено таа во теретана поминува по минимум 3 часа дневно.

Слични објави

РЕПОРТАЖА: Сент Мориц, гратче со патентирано име и лого

Теодора Циклевска

Почина раперот Гру

Igor

Тело од половина милион долари: Жената Барби објави голи фотки (ФОТО)

Igor

ФОТО: Бившиот сопруг на Моника Белучи ужива со 23-годишната манекенка на плажа во Бразил

Васко Спасоски

Ќерката на Ким Бесинџер и Алек Болдвин нападната и ограбена: Ова се тешки времиња и треба да се чуваме едни со други (ФОТО)

Еспресо

Жаре има супер-емисија: Судиската двојка Начески, Николов и пејачката Антониа Гиговска гости во „Еден на Еден“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

18 + 19 =

Слични објави

Момчето од „Терминатор 2“ уловено во бар – Неговиот изглед ги шокираше сите (ФОТО)

Еспресо

НОВ СИНГЛ на талентираната Александра Јанева (ВИДЕО)

Igor

Емили Ратајковски во минијатурно бикини не потсети зошто нејзиното тело е сон на многу мажи! (ФОТО)

Васко Спасоски

Интересни секс идеи со кои повторно ќе ја разгорите страста во спалната соба

Igor

Северина по еден месец го виде синот Александар и напиша емотивна порака (ФОТО)

Васко Спасоски

Стопете ги мастите со овие 20 кардио вежби (ВИДЕО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarian