Мелани Грифит во бикини – Никогаш не би и дале 61 година! (ФОТО)

И во седмата деценија може да се пофали со фантастично, витко тело.

Славната американска актерка Мелани Грифит веќе со децении е присутна на црвениот тепих во Холивуд, а најновите фотографии од папараците докажуваат дека таа секогаш била и ќе остане прекрасна дама.

Ниту Мелани не им одолеа на жештините па затоа замина на одмор, и тоа на островот Форментера, во близина на Ибица.

Оваа 61-годишна дама го откри телото во мало црно бикини кое докажа дека таа се уште изгледа фантастично, а на формата можат да и завидуваат и многу помлади колешки.

Иако често пати е критикувана дека го упропасти своето лице со ботокс, сепак за нејзиното тело не може да се најде ниту една замерка, а сето тоа го постигнува со секојдневно вежбање.

Да се потсетиме, Мелани во 2015 година се разведе од Антонио Бандерас, со кој беше во брак 20 години и има ќерка. Парот беше познат како еден од најстабилните, но на крајот и на таа љубов и дојде крајот. Мелани беше толку многу заљубена во својот поранешен сопруг што неговото име го истетовира на раката, а по разводот парот изјави дека вечно ќе се почитува и сака.

И Антонио Бандерас често ги критикуваше нејзините естетски корекции на лицето, неколку пати дури и јавно и нагласи дека несака млада жена, повикувајќи ја да престане со ботоксот и да му дозволи заедно да остарат.

Слични објави

Лавот денеска ќе има успех на работа, Стрелците ќе доживеат голема љубов

Igor

Новиот раскош во одморалиштето „Six Senses Yao Noi“ (ФОТО)

Еспресо

ЕНРИКЕ ДОБИ БРАТ: Хулио Иглесијас официјално има девет деца

Igor

Лени Кравиц меѓу граѓаните: Се прошета и се сликаше со сите (ВИДЕО)

Igor

Игор Џамбазов на тешки маки: Девојка му Илина го натера да планинари! (ФОТО)

Васко Спасоски

Без ДОЛНА ОБЛЕКА и со деколте до папок прошета по црвениот тепих: Кога се наведна да испрати бакнеж, ВЕНЕЦИЈА ЗАНЕМЕ (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

деветнаесет − десет =

Слични објави

МЕГАН МАРКЛ ОЧАЈНА: Новото правило на кралицата ја шокираше војвотката

Igor

Видео хороскоп за 4 јуни 2019: Близнаците ќе ги привлече некоја помлада личност

Igor

Рита Ора целосно гола на Инстаграм (ФОТО)

Еспресо

Бугарската секс бомба му се заблагодари на Ѓоковиќ за видео снимката од соблекувалната (ВИДЕО)

Еспресо

Ги поседувате овие 2 карактеристики, честитки – Вие сте одлични во кревет!

Igor

PHARD и ZU+ELEMENTS во Скопје

Igor