Мараја Кери се согласила да ја пее „Кен Ли“ на својата турнеја: Пејачката го објавила познатото ХИТ ВИДЕО на друштвените мрежи (ВИДЕО)

Да се потсетиме, оваа верзија од песната „Without You“ на Мараја Кери ја прослави Бугарката Валентина Ивановна Хасан во бугарскиот „Идол“.

Пред околу десетина години целосен хит на друштвените мрежи беше видеото на кое симпатичната Бугарка Валентина Ивановна Хасан во бугарското издание на натпреварувањето „Идол“ ја изведува песната на Мараја Кери „Without You“ во некоја своја варијанта.

Оваа песна на Мараја Кери, Валентина ја прекрсти во “Кен Ли“.

Мараја Кери својата светска турнеја ја нарече „Caution World Tour“, а на својот профил на друштвените мрежи објави видео кое стана целосен хит.

На тоа видео пејачката открива дека ќе ја пее песната “Кен Ли“ и тоа на бис. Мараја го покажа списокот со песни на кој навистина се наоѓа и таа песна.

Погледнете го видеото кое го објавила Мараја Кери:

 

View this post on Instagram

 

I Ken Lee…. Tulibudibudoubt you

A post shared by Mariah Carey (@mariahcarey) on

Слични објави

Гучи има нова мејкап линија и кампања: СОВРШЕНСТВОТО Е ДОСАДНО!

Igor

Victoria’s Secret колекција костими за капење 2019 (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Валентина Сампаио е првиот трансродов модел во угледниот магазин „Sports Illustrated“ (ФОТО)

Еспресо

Северина ја отвори душата: „Сè уште бирам луѓе по душа, не по професија, по статус или по пари…“

Еспресо

Ќерката на Џенифер Лопез по стапките на родителите

Igor

Ексклузивно интервју со Тамара Тодевска: Среќна сум за научената лекција, сега е време за нови победи и успеси!

Васко Спасоски

Остави Коментар

деветнаесет − дванаесет =

Слични објави

Славниот холивудски пар се РАЗВЕДУВА после 10 години брак!

Igor

Ќерката на Ума Турман е копија на Мија Волис од култниот „Pulp Fiction“ (ФОТО)

Еспресо

Проверете дали го имате во фрижидерот: Овој зеленчук има трипати повеќе витамин Ц од портокалот

Igor

ЗДРАВО И АРОМАТИЧНО: Масло од семки од тиква и неговите хранливи вредности

Igor

Од оставата направи канцеларија за работа од дома: Одлично решение, а може да го искористите и Вие! (ВИДЕО)

Еспресо

Спасете се од првутот со природен шеќерен пилинг

Igor