13.8 C
Скопје
06:46 - 26 септември, 2023

Кој би рекол дека ЦРНАТА ПАНТЕРКА е на само чекор од 6-та деценија: НАОМИ КЕМБЕЛ денес го слави 49-от роденден! (ФОТО)

Повеќе од јасно е зошто многу помлади манекенки и завидуваат на Наоми Кембел..

Една од најпознатите светски супермодели денес го слави својот 49-ти роденден.

Наоми Kембел е на само чекор од 6-та деценија, а изгледа еднакво добро како и во најдобрите денови од својата кариера.

„Црната пантерка“ е една од ретките модели на „златната генерација“ која сеуште е многу активна кога станува збор за работата.

View this post on Instagram

#CAMP ??? #MetGala2019

A post shared by Naomi Campbell (@naomi) on

На неа годините не и можат апсолутно ништо.

Беспрекорната фигура и совршеното држење се нејзина голема предност поради кои се уште е рамо до рамо со многу помлади модели и манекенки.

Наоми е на само чекор од 6-та деценија, а секако и понатаму важи за една од најсовршените жени во светот.

Слични објави

(Видео) Српската пејачка Душица Грабовиќ се лизна додека снимаше спот, за малку ќе завршеше во болница

еспресо

Ветеринарите водат битка да ја спасат повредената и изгладнета лавица пронајдена близу Суботица

еспресо

(Видео) Ѕвездата на Гранд Славица Ангелова ја испеа својата прва песна „Руже и крв“

еспресо

Ашер ќе го води шоуто на полувремето на „Супербол 2024“

Еспресо

(Видео) Бритни Спирс пак танцува на „шипка“: Најпровокативна кореографија до сега

Еспресо

(Фото) Јелена Карлеуша возврати на „Ѕвезде Гранда“: „Мртви сте уште од лани“

Еспресо
Се вчитува....