Доколку сте еден од овие хороскопски знаци тогаш сигурно имате многу пријатели

Некои луѓе не сакаат да имаат широк круг на пријатели и повеќе од доволно им е да ги имаат до себе најблиските луѓе од доверба.

Но, луѓето родени во овие три хороскопски знаци сметаат дека нема ништо лошо во тоа да имаат многу и најразлични пријатели со кои задоволуваат различни аспекти од нивниот богат социјален живот.

Лав

Лавовите се едни од најомилените личности на секоја забава и друштвен настан од каков било тип. Тие сакаат да се опкружени со смеа, разговори и постојани случувања. Тоа што се омилени и познати во различни друштва и што се знаат и се блиски со многу луѓе не значи дека Лавовите не прават разлика меѓу познаници, пријатели и вистински другари. Напротив, тие многу добро жонглираат со сите овие нивоа и секогаш ги ставаат најблиските на прво место.

Близнаци

За нив друштвото е на прво место. Тие обожаваат авантури и дружби со пријателите бидејќи тоа ги опушта и ги развеселува, а благодарение на нивната сестраност не им е тешко да се спријателат со кој било. Сепак, за разлика од Лавовите, не им е многу гајле дали пријателствата ќе се продлабочат или задржат и ако им досадите лесно ќе ве заменат. Тоа не важи за нивните најблиски луѓе. За нив имаат висок праг на толеранција и би направиле сѐ.

Вага

За овој хороскопски знак важи дека ги цени своите пријателства. Иако Вагите имаат широк круг на луѓе околу себе, се трудат со сите да одржуваат контакти и да бидат тука за сите кога им се потребни. Овие луѓе се личности од доверба и секогаш се подготвени да ве сослушаат и да ви понудат барем совет, ако не можат конкретно да ви помогнат.

Слични објави

Вкусна и брза салата од боранија (РЕЦЕПТ)

Igor

Дали и вие сте меѓу оние хороскопски знаци кои најчесто избираат погрешен партнер?

Еспресо

Дневен хороскоп за 26 септември: Вагите ќе се сретнат со некоја личност која многу им значела во минатотот

Igor

Нема шанса да го препознаете: Погледнете како изгледа денеска раперот Врчак! (ФОТО)

Еспресо

Грета Тунберг ја нападнаа поради фотографија со контроверзен рапер: „Како се осмелуваш“? (ФОТО)

Васко Спасоски

ЕЛАСТИЧНА КАКО ГУМА: Нивес Целзиус се истегнува во шума, а Петко се жали (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

5 + 15 =

Слични објави

4 грешки на мажите кои добриот секс го претвораaт во лошо искуство

Igor

Цеца ја објави Анастасија во бело бикини, а погледнете што напиша како коментар (ФОТО)

Васко Спасоски

Хороскоп за 6 јули: Организирајте го вашиот ден веднаш штом ќе се разбудите

Еспресо

На црвениот тепих Ријана „се бореше“ со наметката (ФОТО)

Igor

СТАНА МАЈКА за прв пат на 45 години! Познатата пејачка не ја крие среќата

Igor

Секс на различни места: Со експериментирање до врвен оргазам

Igor