Како да ги исчистите рацете од бојата за велигденските јајца?

Понекогаш, колку и да внимаваме, при вапсувањето јајца се случуваат и незгоди и завршуваме со прсти обоени во сите бои.

Некогаш само сапун и вода не помагаат во отстранување на дамките. Можете да се обидете да истурите оцет во раката и да триете како со течен сапун. Повторете уште еднаш ако не успеете.

Втор начин е да се обидете со лимон. Тријте со парче лимон и бојата ќе се растопи и лесно ќе измиете после со сапун.

Можете да се обидете и со топла вода во која сте раствориле сода бикарбона. Потопете ги рацете околу три минути и потоа измијте со сапун.

Слични објави

ПОБЕДНИКОТ на Евровизија веќе СЕ ЗНАЕ? Еве што велат обложувалниците

Igor

ПРОНАЈДЕТЕ ГО СВОЈОТ СТИЛ: Како да ги изберете совршените очила за сонце?

Igor

Народен лек против кашлица, бронхит и ларингит

Igor

Дали сте знаеле? Плутата од шампањско лета брзо како „Ф-16“, а меурите се двапати побрзи од брзината на звукот (ВИДЕО)

Igor

Пролетна диета без јојо ефект

Igor

Пијалок од само 3 состојки со неверојатна моќ за слабеење

Igor

Остави Коментар

дваесет − десет =

Слични објави

Џорџо Армани има големо срце: Донираше 1.4 милиони долари, но погледнете што направи дополнително во борбата против коронавирусот!

Васко Спасоски

Како да носите ЦРНА ОБЛЕКА и во текот на летото

Igor

Рок на траење на козметичките производи, кога треба да ги фрлите?

Igor

Магичен збор кој може да го припитоми срцето на секој маж

Igor

Најубавата Југословенка и денес е ЖЕНА ИПОЛ – Поради голите фотки не успеа да биде Мис на светот! (ФОТО)

Igor

Вкусни тестенини со брокула (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Igor