Психолог открива трик како да го спасите бракот за 5 минути: На овој начин љубовта ќе блесне како на почетокот на врската!

Станува збор за едноставна техника која овој психолог им ја предлага на своите клиенти со проблеми во врската или бракот.

Белинда Вилијамс е психолог од Австралија која сега го сподели советот како да ја вратите искрата во бракот.

Станува збор за едноставна техника која таа им ја предлага на своите клиенти со проблеми во врската или бракот.

За неа се тоа микро моменти во секојдневните прилики во кои јасно ќе му покажете на партнерот дека го сакате и дека ви е исклучително важен.

„Тоа може да биде некое интересно поздравување на почетокот на состанокот или при заминувањето, брзо гушкање во ходникот, штипкање и закачкање како со дете, држење за раце додека потонувате во сон, искажување на љубовта директно и блиску до лицето, изразување на љубов во присуство блиските, изразување на благодарност или некој ситен подарок како чоколадце кое вашата друга половина го обожава“, објасни прихологот кој додава:

„Затоа земете го она што можете да го добиете. Искористете го максимумот од малите работи. Во малите работи се кријат најголемите нешта – ВЕРУВАЈТЕ!“, заклучи таа.

Слични објави

Партнерот ве изневерил? Еве како да го завртите тоа во ваша корист!

Еспресо

Рита Ора објави супер видео-спот за песната „New Look“ (ВИДЕО)

Igor

ХОЛОГРАМ на Витни Хјустон тргнува на турнеја, семејството вели дека „таа би го сакала тоа“! (ВИДЕО)

Еспресо

Џорџ и Амал Клуни повторно чекаат близнаци?

Igor

Земјата во 2020 година се вртела најбрзо во последниве 50 години

Еспресо

Пет години без „најголемиот џентлмен во рокенролот“: Влада Дивљан повеќе не е овде, но и понатаму е со нас!

Еспресо

Остави Коментар

три − 1 =

Слични објави

ОВА Е ВИСТИНСКО ЧУДО: МАСЛО ОД СЕДУМ КАНДИЛА! Вака по втор пат забременила Сека Алексиќ!

Igor

Изгледа ќе има трета среќа! На Коки Јанков му пропадна и вториот брак? (ВИДЕО)

Igor

ПАДНА НА СЦЕНА: Кристина Агилера се сопна, па продолжи како ништо да не било (ВИДЕО)

Igor

ЈЕЛЕНА СЕ ЈАВИ И МИ ГО КАЖА ОВА! Туцаковиќ откри што се случувало пред смртта на Дивна Карлеуша

Igor

Вашиот хороскоп за 27 декември

Еспресо

Ако умее со машина, умее и со тело: Момци, откријте какви сте во кревет според вашата професија

Igor