Џокер во филмот ги украл движењата од Чендлер од „Пријатели“? Фановите велат дека украл сè! (ФОТО)

Милиони луѓе во светот полудеа по Џокер и Хоакин Феникс, а сцената во која тој игра на скалилата во Бронкс стана иконска. Џокер многу му се допаднал, изгледа, и на Метју Пери, кој шегата на сметка на филмот ја сподели на својот Твитер.

Чендлер од „Пријатели“ објави меме на кое изгледа дека Џокер за највпечатливата сцена во филмот ги ископирал неговите движења од кујната.

Мемето од напознатиот автор Метју Пери го објави на својот Твитер со кратко „Нема на што“.

По објавата на славниот актер започна зезањето на Твитер и мемињата на кои Џокер и во останатите движења во филмот го копира Чендлер.

„Сè украл од тебе“, се шегуваат фановите за двата лика. Џокер изгледа и пуши како Чендлер, се шминка како Чендлер, се фрла на такси како Чендлер.

Слични објави

„Корги пецива“ се новиот хит на интернет! (ФОТО)

Еспресо

Четвртина век од смртта на Курт Кобејн

Igor

Се ближи Велигден: Да се потсетиме на некои интересни факти за најголемиот христијански празник

Еспресо

Летен адут: 8 начини да носите сламен шешир во секоја прилика

Igor

Кога телото и умот повеќе не можат: Јасни показатели дека пукате од стрес

Igor

Крај на бракот после осум години: Разводот официјален, но без изјави

Igor

Остави Коментар

дваесет − осум =

Слични објави

Снуп Дог го слуша Шабан Шаулиќ во автомобил! Раперот се гледа дека ужива! (ВИДЕО)

Igor

Нивес во најприродно издание: Старлетата го покажа целулитот и влакненцата (ФОТО)

Igor

ЏЕНИФЕР АНИСТОН ВО ТОПЛЕС ИЗДАНИЕ – Поради своето тело никогаш не би требало да се срамиме (ФОТО)

Igor

Северина ги излуди обожавателите со својот стајлинг (ФОТО)

Igor

Викенд диета со која ќе загубите 3 килограми

Igor

ВИСТИНСКО ЧУДО: Родено бебе „големо“ колку пенкало, лекарите стравуваа дека нема да преживее (ФОТО)

Еспресо