13.8 C
Скопје
09:31 - 28 февруари, 2024

Категорија: Ви Препорачуваме

Ви ПрепорачувамеСветСцена

Се породи Шехерезад: Омилениот турски актерски пар го доби вториот син

Еспресо
Омилениот турски актерски пар, Халит Ергенч и Бергузар Корел, го добија второто дете. Турската актерка Бергузар Корел, која повеќето ја помнат како Шехерезад и актерот...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Роден е Боби Мекферин, објавена е првата и единствена „Екс-ЈУ рок енциклопедија“ и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо
Денешниот ден, барем кога е музиката во прашање, жителите  на поранешна Југославија ќе го паметат по објавувањето на првата „Екс-Ју рок енциклопедија“, во која можеа...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

И принцот Хари наседна на телефонска измамата: Мислел дека му се јавува Грета Тунберг! (ВИДЕО)

Еспресо
Принцот Хари се јавил на телефон и се расприкажал за Мегзит, за Доналд Трамп и за светските водачи. Мислел дека му се јавува Грета Тунберг,...
АстроВи ПрепорачувамеХороскоп

Дневен хороскоп за среда, 11 март: Раковите ги очекуваат позитивни промени на работа, Водолиите се пред почеток на нова врска!

Еспресо
ОВЕН Околностите се добри и доаѓате лесно до успех. На работното поле се ви оди како подмачкано. Ве очекува шанса за интересно и романтично познанство...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Арнолд Шварценегер бесен: Актерот тужи руска компанија за користење на неговиот лик во рекламна кампања!

Еспресо
Руски произведувач на роботи, на еден од своите модели го стави лицето на легендарниот актер и поранешен гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, што очигледно беше...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Една од најубавите песни на Елена Велевска доби видеоспот: Нејзините машки фанови ќе уживаат кога ќе гледаат! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Познатата фолк-пејачка Елена Велевска конечно го објави новиот спот за песната „Говорот на телото“, песна која таа ја успеа уште во далечната 2003 година.  Песната...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Шабан Шаулиќ ѝ се појавил во сон на Марија Шерифовиќ: Извади лист хартија и почна да ја пишува оваа песна… (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Марија Шерифовиќ имала недоумица кои песни да ги стави на својот репертоар за осмомартовскиот концерт, а една од дилемите ја решила благодарние на сонот кој...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Жената на познат српски фудбалер очајна поради операцијата на носот: Не сум поубава, бев идиот! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата српска манекенка Јована Ѓорѓевиќ на социјалните мрежи откри нешто што ги изненади сите, а се однесува на нејзините операции на носот. – Зошто толку...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Само Чак Норис му оди на сонцето во очи: Славниот актер денеска полни 80 години, а ова се најдобрите вицови за него! (ФОТО)

Васко Спасоски
Американскиот актер, продуцент, сценарист и мајстор за боречки вештини, Чак Норис денеска полни 80 години. Роден е на денешен ден во 1940 година. Во едно...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Емина Јаховиќ искешира повеќе од 200.000 евра за вила во Нови Пазар (ФОТО)

Васко Спасоски
Иако Емина Јаховиќ живее во Истанбул во раскошна вила која ја доби по разводот со Мустафа Сандал, поп-пејачката одлучила да по своја мерка да скоцка...