Ознака : знаеле

Секојдневие

ОВА СИГУРНО НЕ СТЕ ГО ЗНАЕЛЕ: Постои само една земја во светот каде Божиќ не се слави ниту на 25-ти декември ниту на 7-ми јануари

Еспресо
Станува збор за Ерменија каде што Божиќ го празнуваат на 6-ти јануари. Останатите земји во светот Божиќ го прославуваат на 25 декември или на 7...
Лајфстајл Сцена

Мадона имала детство полно СТРАДАЊЕ и БОЛКА, а овие податоци не сте ги знаеле!

Igor
Животот воопшто не ја штедел, но таа сепак се изборила и тргнала по правиот пат. Популарната пејачка денес ужива во славата ширум светот, а за...