Мадона имала детство полно СТРАДАЊЕ и БОЛКА, а овие податоци не сте ги знаеле!

Животот воопшто не ја штедел, но таа сепак се изборила и тргнала по правиот пат.

Популарната пејачка денес ужива во славата ширум светот, а за деталите од далечното минато, како и за односот со нејзиниот татко никогаш не се зборува.

Родители на Мадона се Мадона Луис и Силвио Ентони Чиконе. Татко и има италијанско, а нејзината мајка француско потекло.

профимедиа

Нејзината мајка почина од рак во триесетите години, што го потресло целото семејство.

Мадона тогаш утеха пронашла во куќата на баба и дедо, а била особено поврзана и за нејзиниот татко. Меѓутоа во 1966 година Силвио се преженил со нивната домашна помошничка, Жоан Густафсон со која ги добил синот Марио и ќерката Џенифер.

профимедиа

Мадона му замерила на својот татко за тој брак, па нивниот однос со тек на годините се повеќе се влошил, а медиумите пишуваа и дека овој потег музичката ѕвезда никогаш не му го простила.

Слични објави

Зошто Финска е идеална за живот: 11 работи што ги прават Финците најсреќен народ на светот!

Еспресо

КРИЈАТ ЕМОЦИИ И МЕНУВААТ РАСПОЛОЖЕНИЕ: Овие хороскопски знаци најтешко ќе ги разберете

Igor

Син на угледен бизнисмен платил 2.500 евра за секс со пејачката Радмила Манојловиќ, но погледнете што се случило! (ФОТО)

Васко Спасоски

Псевдонимите на познатите

Igor

Згодната италијанската кошаркарка: Кога не игра, позира гола (ФОТО)

Igor

Хороскопски знаци кои важат за најголеми лажговци!

Igor

Остави Коментар

1 + 19 =

Слични објави

Ќе останете без зборови: Фотографии направени непосредно пред смртта

Еспресо

Некогаш НАЈПЛАТЕН МОДЕЛ, а сега непрепознатлива и со целулит (ФОТО)

Igor

Кајмакоски доби сериозна конкуренција: Неговата поранешна сопруга сними песна и провокативен спот (ВИДЕО)

Igor

Слаткар има нова песна: Во спотот главна улога е Драгана Спасовска која не се родила да „сецка“ салати (ВИДЕО)

Igor

Имал осум години кога преку телевизорот се заљубил во неа: Денеска тие имаат две деца… (ФОТО)

Васко Спасоски

Северина во бикини: Некои воодушевени, некои разочарани (ФОТО)

Igor