7.8 C
Скопје
04:39 - 28 февруари, 2024

Ознака : цезар

СветСлајдерСцена

(Фото) Моника Белучи блесна во црвено: Вака изгледа среќна и вљубена жена (иако не беше во близина Тим Бартон)

Еспресо
Италијанската актерка Моника Белучи се појави на 48-то доделување на француските национални филмски награди Цезар.   View this post on Instagram   A post shared...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ЦЕЗАР САЛАТА: Според оригиналниот рецепт на Цезар Кардини од 1924 година, оваа салата некогаш се јадела со раце

Ј.К.Д
Во повеќе ресторани во градот оваа салата има тажен вкус. Ама, ако е за утеха, слично е и во светот. Ретко ќе добиете вистинска Цезар...
Секојдневие

5 интересни приказни што не сме ги слушнале на часовите по историја: Цезар го киднапирале пирати, а тој ги довел до лудило

Еспресо
Од кинескиот цар кој го нервирал својот народ со шеги преку телефон, до денот кога Цезар бил киднапиран и ги довел грабнувачите до лудило –...