16.8 C
Скопје
05:21 - 13 јуни, 2024

Ознака : Кардини

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ЦЕЗАР САЛАТА: Според оригиналниот рецепт на Цезар Кардини од 1924 година, оваа салата некогаш се јадела со раце

Ј.К.Д
Во повеќе ресторани во градот оваа салата има тажен вкус. Ама, ако е за утеха, слично е и во светот. Ретко ќе добиете вистинска Цезар...