Ознака : скок

Секојдневие

Оваа мачка стана хит со своето скокање, а погледнете по што е посебна! (ВИДЕО)

Еспресо
Познато е дека мачките се врвни скокачи и дека се грациозни во секоја работа. Сепак, некои од нив успеваат да не остават без здив со...