24.8 C
Скопје
13:44 - 6 јуни, 2023

Ознака : руперт мардок

Свет Слајдер Сцена

Која е Ен Лесли Смит, „последната љубов“ на Руперд Мардок: „Го чекав вистинското време“

Еспресо
Официјално е: медиумскиот магнат Руперт Мардок, на 92 години ќе се ожени по петти пат со Ен Лесли Смит (66), најновата љубов која ја запозна...
Свет Слајдер Сцена

Руперт Мардок ќе се венча по петти пат: Дијамантен прстен за веридба и љубовна порака

Еспресо
Медиумскиот магнат Руперт Мардок (92) се сврши со 25 години помладата девојка Ен Лесли Смит, само седум месеци откако се разведе од поранешната сопруга, манекенката...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(Фото) Руперт Мардок се сонча со вдовицата на кантри ѕвездата Смит неколку месеци по разводот тежок 305 милиони долари!

Еспресо
Медиумскиот магнат Руперт Мардок бил забележан со нова жена само неколку месеци откако го реши горчливиот развод со манекенката Џери Хол. 91-годишниот Руперт бил виден...
Свет Сцена

Џери Хол и Руперт Мардок официјално се разведоа, како се подели имотот?

Еспресо
Руперт Мардок, медиумскиот магнат кој ги контролира Fox News, Wall Street Journal и многу други медиуми, и актерката и супермодел Џери Хол, официјално се разведоа...
Свет Слајдер Сцена

Како Руперт Мардок стана медиумски тајкун: Од чирак во Дејли Експрес до татко на таблоидните наслови

Еспресо
На дваесет и две години, Руперт Мардок наследил австралиски синџир весници по смртта на неговиот татко. Петнаесет години по преземањето на семејниот бизнис и низата...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Разводот на Руперт Мардок и Џери Хол ќе биде еден од најскапите во историјата, ќе се „дели“ имот тежок 22 милијарди долари

Еспресо
Руперт Мардок, разводот од Џери Хол може да го чини богатство Според Њујорк Тајмс, по шест години брак, тајкунот и манекенката се блиску до разделба...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Свет Слајдер Сцена

Какво куферче ќе земе Џери Хол од 15-те милијарди на Мардок штом ги спакува куферите од дома?

М.Р.
Руперт Мардок и Џери Хол се разведуваат по шест години брак, а на маса е дел од неговото незамисливо богатство, проценето на 15 милијарди долари....
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Милијардерот Руперт Мардок (91) се разведува од екс-манекенката и поранешна жена на Мик Џегер -Џери Хол (65)

Еспресо
Доколку веста биде потврдена, тоа би бил четврти развод за Мардок. Мардок и Хол се во брак од 2016 година и за време на бракот...