24.8 C
Скопје
14:08 - 13 август, 2022

Разводот на Руперт Мардок и Џери Хол ќе биде еден од најскапите во историјата, ќе се „дели“ имот тежок 22 милијарди долари

Руперт Мардок, разводот од Џери Хол може да го чини богатство
Според Њујорк Тајмс, по шест години брак, тајкунот и манекенката се блиску до разделба

Нема мир во проблематичниот љубовен живот на Руперт Мардок. На бракот меѓу медиумскиот тајкун (91) и манекенката и актерка Џери Хол (65) дојде крајот. Сепак, гласините за развод, објавени во Њујорк Тајмс, сè уште не се официјално потврдени. Но, ако сето тоа е вистина, тогаш тајкунот би можел да заврши со четврти разводи зад грб.

Според извор близок до двојката за Њујорк Тајмс, бракот меѓу Мардок и Хол бил уништен по шест години заеднички живот. Сега се дистанцирани и живеат одвоено и спремни се да се збогуваат. Двајцата се венчаа во 2016 година во Спенсер Хаус во Лондон. Нивната приказна предизвика многу врева: тој, еден од најмоќните луѓе на светот, се ожени по четврти пат со многу помлада жена, иако веќе не е многу млада, и поранешна сопруга на Мик Џегер. Во тоа време тој се дефинираше себеси како „многу заљубен и многу среќен“. Сега, сепак, можеби нешто се променило.

Имот во вредност од 22 милијарди долари

Која била причината за наводниот развод сè уште не е јасно. Она што е сигурно е дека ако стигнат до суд, тоа сигурно ќе биде милионерски развод.

Мардок, всушност, е еден од најмоќните луѓе во светот. Во издавачкиот сектор тој изгради вистинска империја која ги вклучува Sky News, Fox News Channel, The Sun….Според Форбс, станува збор за богатство од 22 милијарди долари. Сопружниците сигурно потпишале предбрачен брак, но доколку одлучат да се разделат тоа би можело да биде еден од најскапите разводи во историјата.

За него тоа е четврти развод

Ова би бил четврти развод за Руперт Мардок. Првата венчавка датира од 1956 година со австралиската манекенка Патриша Букер, од која се раздели 11 години подоцна. Од 1967 до 1999 година бил сопруг на новинарката Ана Марија Торв Ман. Неговиот последен брак е оној со претприемачката Венди Денг во 1999 година, од која се раздели во 2013 година. Сега, на 91 година, тајкунот може да се најде себеси дека мора да потпише уште еден развод и да издвои милиони за Џери Хол.

Какво куферче ќе земе Џери Хол од 15-те милијарди на Мардок штом ги спакува куферите од дома?

Слични објави

Цеца го откажа концертот во Црна Гора: „Единаесет човечки животи неповратно згаснаа за неколку минути“

Еспресо

Лоша здравствена состојба на Салман Ружди: „најверојатно ќе го изгуби окото, нервите на раката му се отсечени, а црниот дроб е погоден и оштетен“

Еспресо

Попоски предупредува на голема претпазливост – ИЗРАЗЕНО НЕВРЕМЕ, еве кога (и во Скопје)

Еспресо

Лекарите открија зошто умираат вакцинираните лица кои се инфицираат со коронавирус

Еспресо

Случај Салман Ружди: Полиција пред домот на уапсениот во Њу Џерси; соседите вознемирени: „Во шок сме!“

Еспресо

Која беше Ен Хеч: „Слушам гласови и зборувам со бог“; од травматичното детство до објавување на нејзината бисексуалност

Еспресо
Се вчитува....