7.8 C
Скопје
04:40 - 28 февруари, 2024

Ознака : гулаш

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ГУЛАШ – ПРСТИ ДА ИЗЛИЖЕШ: Теа ни носи рецепт и советува „за добар гулаш треба многу кромид“

Ј.К.Д
Започнавме убава соработка со една врвна готвачка која секое јадење го претвара во магија од вкусови – Теодора Георгиевска. Оваа извонредна мајсторка и една од највлијателните...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РЕЦЕПТ) Фросина од „Фросина“ ни го зготви највкусниот гулаш

Ј.К.Д
Го дегустиравме во гостилница „Фросина“, а ни го зготви шефот на кујната Фросина Ивановска, која заедно со сопругот Тони, се сопственици на гостилницата. Не напразно...
Дестинации и Дегустации

Фросина од „Фросина“ ни го зготви највкусниот гулаш, еве го и рецептот

Igor
Го дегустиравме во гостилница „Фросина“, а ни го зготви шефот на кујната Фросина Ивановска, која заедно со сопругот Тони, се сопственици на гостилницата. Не напразно...