7.8 C
Скопје
04:19 - 28 февруари, 2024

Ознака : фармер

Ви препорачуваме на СПЖивотни ПриказниСлајдер

(ФОТО) СНЕЖАНА ТАНЕВА, ФАРМЕР: На фарма работиш од утро до мрак, а сепак, сточарите не уживаат голема почит!

Ј.К.Д
Снежана Танева, фармер, е исклучителна жена, пред сè поради неуморната посветеност на работата, но и поради тоа што е чуварка на семејната традиција. Израснала во...
UncategorizedВи препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатЖивотни ПриказниСлајдер

ЦРВЕНАТА РАСЦВЕТАНА УБАВИНА НА ЖЕНАТА СО ЦВЕТНО ИМЕ – ЈАСМИНА: Колку и да сум уморна од работа, никогаш не го оставам цвеќето!

Јасмина Кантарџиева Димков
Ова е цветна приказна за една жена со цветно име – Јасмина. Самото име зборува за каква личност се работи – носи име на цвеќе...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ТРОГАТЕЛНО ВИДЕО: Вака се испраќаат најблиските

М. Г.
Австралискиот фармер Бен Џексон беше оддалечен 400 километри во Нов Јужен Велс, кога неговата тетка Деби ја загуби двегодишна битка со ракот во Квинсленд. Ограничувањата...
ВидеоЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ВИДЕО | Австралиец се прости од својата тетка на свој начин: „Нацрта“ срце со помош на овци

И. Т.
Еден австралиски фармер се прости на необичен начин од неговата тетка која починала по двегодишна борба со рак. Бен Џексон не успеал да ја види...