23.8 C
Скопје
15:29 - 28 мај, 2024

Ознака : емина јаховиќ

БалканВи ПрепорачувамеЛокумчеСлајдерСцена

(Фото) Емина Јаховиќ се соблече во бикини: Еве зошто е сон на турските милијардери

Еспресо
Пејачката Емина Јаховиќ реши да се почести со краток одмор. Иако социјалните мрежи најмногу ги користи за работни цели, овој пат направи исклучок и со...
БалканСлајдерСцена

Емина Јаховиќ вешто си го криела вистинското име: Во личната карта ѝ пишува нешто друго

Еспресо
Кога пред две децении зачекори на музичката сцена, на Емина Јаховиќ не ѝ требаше многу време да ги освои срцата на публиката ширум регионот. Иако...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Емина Јаховиќ ја запроси турскиот милионер, свадба на лето: Кој е Курт Сантеј и колку тежи

Еспресо
Емина Јаховиќ (41) наскоро ќе се мажи за турскиот милионер Курт Данијел Сантеј (55). Минатата недела пејачката ја помина во Србија со многу богатиот финансиски...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Ова е новата љубов на убавата Емина Јаховиќ: Еве со каква професија се бави богаташот

Еспресо
Пејачката Емина Јаховиќ два месеци е вљубена во финансискиот советник Курт Даниел Сунтај (55), пренесуваат турските медиуми. Парот празниците ги помина на Малдиви. По разводот...
БалканСлајдерСцена

(Фото) Од неа ја наследила убавината: Погледнете како изгледа мајката на Емина Јаховиќ

Еспресо
Пејачката Емина Јаховиќ е позната како една од најубавите дами од регионалната музичка сцена. Иако имаше неколку естетски зафати, таа има сосема природен изглед. Емина...
БалканСветСлајдерСцена

(Фото) „Што ѝ е со лицето?“: Емина Јаховиќ тврди дека е природна, фановите гневни – „потроши брдо пари на операции“

Еспресо
Емина Јаховиќ (41)денес важи за една од најубавите дами од балканската јавна сцена, а многу се шпекулира за нејзиниот изглед особено во последниве денови. Секако...
БалканЛајфстајлСлајдерСтилСцена

(Фото) Емина Јаховиќ шокираше со изгледот на MAC наградите во Белград: „Не личи на себе, многу непријатно изненадување…“

Еспресо
„Дали е ова навистина Емина Јаховиќ?“, праша еден корисник на Твитер. Емина Јаховиќ синоќа на доделувањето на музичките награди „MAC“ во Белград предизвика лавина од...
БалканСлајдерСцена

(Видео) Емина Јаховиќ со нова песна и ново животно поглавје: „Ви ја отворам душата…“

Еспресо
Убавата Емина Јаховиќ на публиката ѝ подари нова песна насловена „Слагачу вас све“ (Slagaću vas sve), a наскоро следува и дует.  Откако го прослави својот...
БалканСлајдерСцена

(Фото) Емина Јаховиќ ја посети Медина: Погледнете како ѝ стои хиџаб

Еспресо
Емина Јаховиќ никогаш не го криела своето потекло и секогаш нагласувала дека потекнува од Нови Пазар и дека е од исламска вероисповед, но никогаш јавно...
БалканСлајдерСцена

(Фото) Сестрата на Емина Јаховиќ е вистинска убавица: Успешната докторка не сака медиумска популарност

Еспресо
Атрактивната пејачка и глумица Емина Јаховиќ со години е на музичката сцена, па за нејзиниот живот се знае речиси се. Но, интересно што нејзиното семејство...