17.8 C
Скопје
06:19 - 13 јуни, 2024

Ознака : шаман

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Норвешката принцеза која комуницира со ангели ја објави свадбата со шаманот: „Добредојден е во кралското семејство, но нема да добие титула“

Еспресо
Норвешката принцеза Марта Луиз и нејзиниот вереник, самопрогласениот шаман Дурек Верет, го објавија датумот на нивната венчавка. Свадбената церемонија на парот, кој ја објави свршувачката...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Бисексуалец, злоставуван од татко му, поранешен деликвент…Кој е Шаман Дурек, гуруто што ќе ја ожени норвешката принцеза Марта Луиз

Еспресо
Принцезата Марта Луиз од Норвешка се мажи за Дурек Верет, попознат како Шаман Дурек, но кој е навистина нејзиниот избраник? Тој е духовен гуру на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Принцезата Марта Луиз од Норвешка се мажи за нејзиниот шаман: „Сакаме да го промениме светот преку нашата љубов“

Еспресо
Ќерката на кралот Харалд и кралицата Соња ќе се омажи за човекот кој и е близок со неа од тажниот крај на нејзиниот прв брак...