17.8 C
Скопје
23:18 - 25 мај, 2024

Ознака : џибони

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Џибони за тешкиот период од животот: „Жена ми ме хранеше, се срамев од тоа“

Еспресо
Хрватскиот пејач Златан Стипишиќ, попознат како Џибони, неретко споделува детали од приватниот живот со јавноста, па неодамна сподели дека сопругата го поддржувала на почетокот на...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Џибони ја поддржа Северина: Сите знаеме дека е добра мајка, дајте ѝ го малиот

Еспресо
Пејачката Северина Вучковиќ минува низ повеќегодишна голгота во врска со старателството над нејзиниот син Александар. Пред неколку дена, Врховниот суд на Република Хрватска повторно ѝ...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Џибони за успехот на Александра Пријовиќ: Тие имаат повеќе прегледи, но луѓето мене ми доаѓаат на концерт

Еспресо
Пејачката Александра Пријовиќ, која неодамна распродаде пет последователни концерти во загрепската Арена, е главна тема во медиумите, но и меѓу нејзините колеги од Хрватска. Јелена...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Џибони проговори за здравствените проблеми: „Двапати ме оперираа, се прашував како ќе преживеам“

Еспресо
Хрватските пејачи Џибони и Петар Грашо зборуваа за здравствените проблеми што ги имаат со видот. Џибони призна дека двапати бил опериран, а Грашо откри дека...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(ФОТО) СЕ КАЧИЛ НА МАСА И ЗГАЗИЛ КУГЛОФ: Џибони каков што не сте го виделе до сега

Еспресо
На социјалните мрежи се појавија фотографии, прикажувајќи го пејачот Џибони, кој на божиќната забава на порталот Журнал во Загреб, понесен, пее и се движи на...
БалканВи препорачуваме на СПСлајдерСцена

КАКО НАСТАНАЛА „CESARICA“: Џибони раскажува дека текстот на песната бил изеден од куче

Еспресо
Во 1994 година, „Cesarica“ ја доби престижната награда во Хрватска како хит на годината, песна на годината, за најдобра машка вокална изведба и најдобар аранжман....