11.8 C
Скопје
07:47 - 15 април, 2024

Џибони за тешкиот период од животот: „Жена ми ме хранеше, се срамев од тоа“

Хрватскиот пејач Златан Стипишиќ, попознат како Џибони, неретко споделува детали од приватниот живот со јавноста, па неодамна сподели дека сопругата го поддржувала на почетокот на кариерата.

Тој откри дека неговата сопруга на почетокот на кариерата го издржувала целото семејство. Иако истакнува дека е многу горд на неа, тој се срами од тој период.

„Мојата желба на 20 години беше да живеам во Лос Анџелес, да возам Харли без светла, ауспух и регистрација. Тоа беше моето најголемо достигнување без мозок. Денес, кога го гледам семејството, мило ми е што не е така“, откри Џибони, кој со сопругата Сања има три деца.

Фото: Инстаграм/Џибони

„На почетокот на кариерата не заработував доволно, па ме поддржуваше сопругата Сања, која заработуваше само неколку десетици марки. Се срамев од тоа. Мојата најголема поддршка е семејството. Бескрајно сум благодарен“, рече тој.

Џибони денес е еден од најпрепознатливите пејачи од домашната сцена, а неодамна ја доби и специјалната награда „Цесарица бестселер“, која се доделува на изведувачи со најголема продажба на влезници за концерти.

Слични објави

Кои хороскопски знаци ќе пливаат во пари оваа недела: За Скорпиите зголемување на платата, за Рибите нови инвестиции

еспресо

(Фото) Јована Јеремиќ во емисија во живо ги покажа гаќите, цела Србија откри каква долна облека носи водителката!

Еспресо

„Нераскинлива судбинска врска“: Астролог ги анализира наталните карти на кралот Чарлс и кралицата Камила

еспресо

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо
Се вчитува....