38.8 C
Скопје
16:45 - 19 јули, 2024

Ознака : cesarica

БалканВи препорачуваме на СПСлајдерСцена

КАКО НАСТАНАЛА „CESARICA“: Џибони раскажува дека текстот на песната бил изеден од куче

Еспресо
Во 1994 година, „Cesarica“ ја доби престижната награда во Хрватска како хит на годината, песна на годината, за најдобра машка вокална изведба и најдобар аранжман....