11.8 C
Скопје
07:44 - 15 април, 2024

Ознака : биографија

СветСцена

Мајли Сајрус ќе глуми во биографски филм!

Слободен Печат
Мајли Сајрус (27) е во преговори за улогата Сузи Куатро (69) во биографскиот филм. Американската рок-музичарка ја потврдила веста за време на гостувањето во телевизиската...
ЛајфстајлСцена

Еминем прозборе за тешките денови: „Имаше денови кога лежев во кревет, плачев и голатав таблети…“ (ФОТО)

Igor
Биографијата на раперот Еминем (47) со наслов „Not Afraid: The Evolution of Eminem“, вчера ја здогледа светлината на денот, а во неа се кријат досега...
ЛајфстајлСцена

Елтон Џон: Мадона е евтина стриптизета!

Igor
Биографијата на славниот Елтон Џон (72) привлече големо внимание од јавноста. Освен што раскажува за своето бурно минато, тој открива и некои детали од животот...
ЛајфстајлСцена

1000 фотографии: Биографијата на Ријана е книга на инстаграм-ерата (ФОТО)

Igor
Јавноста не престанува да зборува за визуелната автобиографија на Ријана. Секој што ја видел книгата потврдува дека тоа е книга на инстаграм-ерата. Книгата е тешка...