4.8 C
Скопје
02:21 - 4 март, 2024

Ознака : бадем

UncategorizedВи препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РАЗГОВОР) СТЕ ПРОБАЛЕ ЛИ УРДА ОД БАДЕМ? Пале во Струмица махерски ја произведува, здрава е и неодолива!

Ј.К.Д
Пале Милковска се занимава со модерна и необична професија – домашно производство на урда од бадем. Урдата се произведува во Струмица. – Станува збор за...
Секојдневие

Ова го може само бадемот: Погледнете што ќе се случи ако го конзумирате секој ден!

Васко Спасоски
Бадемот содржи: витамини А, Ц, Д, Е, К, тиамин Б1, рибофлавин Б2, ниацин Б3, витамин Б5, витамин Б6, фолат Б9, холин. Минерали – калциум, бакар,...
Дестинации и Дегустации

ВНЕСУВАЈТЕ ПРОТЕИНИ: Намирници во кои ги има повеќе отколку во месото

Igor
Протеините се важна хранлива состојка и ако не ги внесуваме доволно, многу е веројатно дека можеме да си предизвикаме здравствен проблем. Ако не сте љубител...