24.8 C
Скопје
08:59 - 13 јуни, 2024

Ознака : киноа

Дестинации и Дегустации

ВНЕСУВАЈТЕ ПРОТЕИНИ: Намирници во кои ги има повеќе отколку во месото

Igor
Протеините се важна хранлива состојка и ако не ги внесуваме доволно, многу е веројатно дека можеме да си предизвикаме здравствен проблем. Ако не сте љубител...
Дестинации и Дегустации

Најздравата житарка во светот!

Igor
Високата содржина на протеини, малата количина на шеќер и немањето на глутен, ја прават оваа намирница идеална за сечија исхрана, а особено за лицата со...
Дестинации и Дегустации

Превкусна шарена салата со киноа

Igor
Иако ова е рецепт за салата, нејзините состојки долго време ќе ве држат сити, па така овој рецепт можете да го искористите и како замена...