03:05 - 23 јуни, 2024

Ознака : житарка

Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Житарка со која гладијаторите се лекувале по тешките борби: Одлична против воспаленија

М.Р
Во античка Грција и Рим, јачменот бил првиот избор на гладијатори, а денес е познато дека е богат со важни витамини и минерали. Особено вредна...
Дестинации и Дегустации

Најздравата житарка во светот!

Igor
Високата содржина на протеини, малата количина на шеќер и немањето на глутен, ја прават оваа намирница идеална за сечија исхрана, а особено за лицата со...