16.8 C
Скопје
05:06 - 20 мај, 2024

Ознака : тешките борби

Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Житарка со која гладијаторите се лекувале по тешките борби: Одлична против воспаленија

М.Р
Во античка Грција и Рим, јачменот бил првиот избор на гладијатори, а денес е познато дека е богат со важни витамини и минерали. Особено вредна...