Сакате обликувани нозе и задник? Правете ја оваа вежба секојдневно (ВИДЕО)

Оваа искусна инструкторка објаснува како да ја изведувате оваа вежба – скокови без опасност, доколу имате слаби колена.

Секое експлозивно движење, како што е овој скок, е одлично за изградба и одржување на брзите мускулни влакна.

Токму тие влакна овозможуваат повеќе сила за време на вежбањето, а потребни се за секојдневното движење и важно е да ги одржувате во форма.

Во видеото можете да видите како правилно да го изведете скокот, вежба која ќе ги обликува нозете и задникот и ќе ви помогне во загубата на вишокот килограми.

Ако имате слаби колена, доволно е малку да ја измените вежбата и ќе постигнете еднакво добри резултати. Наместо да изведете скок, движете се брзо и подигнете се на врвот на ножните прсти. Истовремено подигнувајте ги рацете над главата.

Слични објави

ИМАТЕ ВАШ ТИП: Зошто излегувате со различна верзија на истата личност?

Igor

Одлична и практична фризура која ќе ја сакаме во оваа сезона (ФОТО)

Igor

Познатата новинарка критикувана поради постапката кон нејзината ќерка!

Еспресо

Од плакарот на Анита: Муабет со комшиката

Анита Митровска

Што е хипнопородување?

Igor

Брза, лесна и преубава фризура идеална за летните горештини (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

19 + 9 =

Слични објави

Сопругата на Ким Џонг Ун е жена без минато: На неа тренира дисциплина, а мора да ги трпи и неговите љубовници

Слободен печат

Смути за намалување на крвниот притисок

Igor

Вера Мештеровиќ открива зошто времето не остава никава трага на нејзиното лице и на телото

Еспресо

Идеален ручек според стар рецепт: Пробајте го со овој додаток! (РЕЦЕПТ)

Igor

Во тренд е џиновски цвет!

Igor

Секоја трета жена има надградба на коса, но не знае што навистина има на главата!

Igor