20.8 C
Скопје
21:46 - 19 мај, 2024

(Фото) Нина Бадриќ беше во брак со хрватски милионер: Сега е оженет со оваа убавица и имаат две деца

Хрватската пејачка Нина Бадриќ беше во брак со милионерот Бернардо Красниќ. Меѓутоа, овој брак не успеа, и покрај големата љубов на сега веќе поранешниот брачен пар, а Бернард набрзо повторно се ожени.

Бернард Красниќ, хрватски милионер, беше голема љубов на пејачката Нина Бадриќ. Тие беа во врска 12 години, а во брак шест. Пејачката „цветаше“ покрај овој пет години помлад бизнисмен.


Тие се свршија во Дубровник во 2013 година, а се венчаа во 2016. Но, по три години се разделија, а три години подоцна следуваше и официјалниот развод.

Хрватската јавност шпекулираше дека младиот Бернард ја изневерува пејачката. Сепак, никој не се огласи во врска со тие шпекулации.

Нина своевремено за својата љубов со Бернард зборуваше вака:

– Најлошото нешто што ми се случи е кога мојот маж престана да биде заштитник на моето срце. Кога не е искрен. Кога истура лаги. Кога се прави дека му е сеедно и кога ме зема здраво за готово, а уште полошо е кога сето тоа ќе го сфати предоцна. На таквите не им давам втора шанса – изјавила Нина Бадриќ за „24 сата.хр“.

Таа истакнала и дека лошото искуство од минатото нема да ја поколеба.

– Не треба да судите личност врз основа на лоши искуства. Тоа треба да се заборави. Тоа е минато и не треба да се навраќаме на него. Има и тоа како прекрасни мажи.

Бернард ја нашол среќата со директорката на маркетинг на една хрватска компанија, Латица Иванишевиќ, со која е во брак со години и со која има две деца.

Слични објави

Вељко Ражнатовиќ осуден за изјавата: „Бирајте што жените…“

еспресо

На победникот на Евровизија Немо му е одземен кристалниот микрофон: „Не знам каде е сега“

еспресо

На Цеца ѝ се слоши среде концерт: „Немав кислород“

еспресо

Ѕвездено време на хороскопските знаци: Ова се вашите судбоносни години од животот

еспресо

„Во еден момент темнината стана неподнослива“: Беjби Лазања се борел со депресија, еве како го нашол спасот

Еспресо

Сите сопруги на Јосип Броз Тито: Пред Јованка, се оженил за девојченце од Русија

еспресо
Се вчитува....