Целосно се РАЗГОЛЕ ПРЕД СВЕТОТ: КИМ ја покажа КОЖНАТА БОЛЕСТ на лицето и телото, интернетот ЕКСПЛОДИРАШЕ (ФОТО)

Навикнати сме да ја гледаме со шест слоеви пудра и остри контури на лицето, а таа сега одлучи да ја тргне шминката и да покаже со какви здравствени проблеми веќе со години се бори.

Старлертата Ким Кардашијан буквално ги запали социјалните мрежи кога на нејзиниот Фејсбук-профил објави како изгледа нејзиното лице со псоријаза. Нејзината објава на Фејсбук добила 30.000 лајкови само во моментот кога се појавила.

принтскрин

Ким покажа како изгледа нејзиното лице без шминка и патем откри дека боледува од псоријаза. Нејзините фанови и честитаа на искреноста и храброста да се покаже во вистинското светло, без шминка.

принтскрин

Старлетата откри дека со псоријазата започнала да се бори кога имала 25 години и дека, како и секоја личност која страда од таа болест, има и подобри и полоши моменти во борбата.
Ким објавила фотографии кои навистина се непријатни.

принтскрин

Ким сака да им помогне на сите кои се борат со псоријазата, за да си го прифатат своето тело и себеси такви какви што се.

принтскрин
принтскрин
принтскрин

Слични објави

На „очајната домаќинка“ ѝ се закануваат 20 години затвор

Igor

Бугарската фолк ѕвезда ги ПРЕПОТИ фановите со ВРЕЛИ фотки (ФОТО)

Igor

Ова е „Најслабата куќа“ во светот, ѕирнете во нејзината внатрешност (ФОТО)

Еспресо

Том Хенкс и сопругата пуштени од болница, но сè уште не се „слободни“ луѓе, еве каде се! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Девојката на Роналдо направи шпага, нејзиниот задник ги излуди фановите (ФОТО)

Igor

Кардашијан сподели фотографии со кои покажа дека со нејзиниот брак се е во ред (ФОТО)

Анита Митровска

Остави Коментар

четиринаесет − 2 =

Слични објави

Роналдо е првиот човек со 200 милиони следбеници на Инстаграм

Еспресо

Јелена Карлеуша го исплука Душко Тошиќ: Благодарам на сопругот кој немаше време да го гледа мојот концерт! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Се што е потребно за живот го сместиле во 25 квадрати: Од камп приколка направиле вистински рај за уживање и релаксација! (ВИДЕО)

Еспресо

Домашно топло чоколадо за уживање во дождливите денови (РЕЦЕПТ)

Igor

Ова е нереално! Џеј Ло има двојничка која се вика Наталија (ФОТО)

Igor

АКТЕРКАТА КОНЕЧНО ПРОЗБОРЕ: На 21 година двапати абортирав

Igor