Стајлинг кој има посебна причина: Еве зошто Кејт Мидлтон ја облекува принцезата Шарлот во исти фустанчиња (ФОТО)

Британската принцеза Шарлот пред неколку дена наполни четири години, а по тој повод гордата мајка Кејт Мидлтон објави нови фотографии од својата миленичка.

Фотографиите се сликани во дворот на Кесингтонската палата, а малечката принцеза позира облечена во фустанче во светло сина боја со цветчиња и бела крагња. Нејзиниот прекрасен стајлинг е пополнет со сина машничка во косата.

Подоцна е откриено дека принцезата носи Betsy фустанче кое чини 70 фунти.

Она што на многумина им падна во очи е дека принцезата Шарлот во јавноста главно е сликана во слични модели на фустанчиња со нежни нијанси.

Имено, на фотографиите од најраните денови, малечката Шарлот носи фустанчиња со кројот А, со кратки ракавчиња на кои има сошиена елегантна бела, т.н. Петар Пан крагња.

За нејзиниот аутфит се грижи мајката Кејт Мидлтон, која води сметка за секој детал.

Но зошто Кејт секогаш избира вакви комбинации за облекување на својата ќерка?

Стилистката на славните Рошел Вајт за Femail објасни како Кејт Мидлтон и принцот Вилијам на оваа одлука се определиле за да ги избегнат шпекулациите околу стајлингот со кој секојдневно се сретнуваат членовите на кралското семејство.

„Фустаните кои Кејт ги избира за Шарлот се тренди, а истовремено традиционални, женствени, забавни и убави“, изјави Вајт и додаде:

„Иако времињата се променија кога зборуваме за детската мода, ова е уникатно издание кое никогаш нема да излезе од мода, туку со години се доградува. Мислам дека Кејт е свесна за тоа дека луѓето им придаваат големо внимание на облеките во кои е облечена Шарлот“.

Таа смета дека Кејт со тоа сака да покаже дека со облекувањето на својата миленичка не сака да предизвика родителите да прават модно лудило трчајќи да ја купат облеката во која ја виделе Шарлот.

Слични објави

Кејт Мидлтон носи преслатки обетки кои воопшто не се скапи и најверојатно се бижутерија (ВИДЕО)

Еспресо

Хакиран профилот на Mараја Кери: Објавен навредлив твит за Еминем

Слободен печат

КРАЛСКИ КАРАНИЦИ: Ни тие не се отпорни на проблеми, а за се е виновна ТАА!

Igor

Почина момчето на Моника од серијата „Пријатели“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Солен пилинг за лице и тело за младешка и негувана кожа (РЕЦЕПТ)

Igor

Џенифер Лопез во неверојатна форма за „Супербол“ (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

17 − осум =

Слични објави

Петра Еклстон го роди четвртото дете: Берни доби прекрасна внука

Еспресо

ТВРДАТ ДЕКА КИМ КАРДАШИЈАН ЈА КОПИРА НЕЈЗЕ: Актерката повторно привлекува внимание

Igor

Наследничката на империјата Ламборџини го посрамоти семејството (ФОТО)

Igor

Шехерезад изгледа прекрасно само неколку дена пред породувањето! (ФОТО)

Еспресо

Песто од див лук – и сос и чистач на организмот

Igor

БЕЗ МАНА со АНА: Сиров Вегански Чизкејк со ЛИМОН (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Igor