Сергеј Варошлија со емотивна порака му го честиташе роденденот на Боки 13 (ФОТО)

На својот Фејсбук профил познатиот ТВ Водител Сергеј Варошлија му посвети емотивна порака за роденден на познатиот Бојан Јовановски – Боки 13, првообвинетиот во случајот „Рекет“ кој во моментот се наоѓа во притвор.

Да сакаш на другар да му честиташ роденден, а тој да не може да ја прими искрената честитка…
„Можете да го нарекувате како сакате, со секакви надимаци и описни зборови, но за мене бил и ќе остане само едно име – Бојан, кое асоцира на другарство, пријателство, едно од оние ретките, едно од оние малкуте кои и јас, и сите ние ги имаме во животот, едно од оние кои се бројат на една рака!
Еден од ретките кои искрено се грижеше, бореше и интересираше за сите, а „сите“ наоколу ретко, а уште помалку искрено се грижеа или бореа за него, зошто повеќе ги интересираше „што, како, зашто…“ заслепени од тие „прашања“ не можеа да ја видат неговата суштина и човечност пред се! Но не за џабе викаат „човек на човек му е огледало”!
Среќен роденден драг мој Бојан! И како вика онаа народната „се проаѓа“ битно да си ми жив и здрав!
П.С Благодарам на малкуте пријатели што ми се јавија- пишаа во овој период , вие знаете кои сте!“, напиша Варошлија.

Тој дополнително нагласи дека на овој негов пост за Боки 13 нема да толерира негативни коментари на неговиот профил.

Слични објави

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП: Не ја заборавајте насмевката, така сè е полесно

Igor

Гвинет Палтроу стави маска да се заштити од коронавирусот и даде совети за заштита! (ФОТО)

Васко Спасоски

Деми Мур „фати“ Србинка! Парот објави фотка со нивната ќерка? (ФОТО)

Igor

Џенифер Лопез уште еднаш ја потврди доминацијата со своите гламурозни фустани на црвениот тепих! (ФОТО)

Еспресо

Тој е нејзиниот втор обид! Пејачката Милица не ја трга насмевката од лице кога е во друштво на овој актер! (ФОТО)

Igor

Северина за државниот минималец: Го побарале без мое знаење! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

5 × оне =

Слични објави

Роналдо ги запрепасти фановите со сосема неочекувана фризура!

Еспресо

ПАРАДА НА МОЌНИТЕ ШЕШИРИ: Кејт Мидлтон доминираше со својот избор (ФОТО)

Igor

Изгледа пукнала тиквата! Што се случува помеѓу Тамара Тодевска и Елена Ристеска?! (ФОТО)

Igor

Адријана Лима со оваа фотка го воодушеви светот: Прекрасна е! (ФОТО)

Igor

Албанскиот модел Ангела е вистински ангел (ФОТО)

Igor

„СЛОБОДЕН ПЕЧАТ“ ОТКРИВА: Кое е момчето на новата министерка и со што се занимава (ФОТО)

Igor