Сексолозите откриваат кој е најдобриот период од денот за секс

Сексолозите имаат мислење за тоа кој дел од денот е најдобар за водење љубов. Додека некои сметаат дека кафето е најдобриот начин за будење, тие сметаат дека постои подобро решение.

Па така, ако ги прашате кој период од денот е најдобар за секс, тие ќе ви одговорат – утрото. Сексот е докажано добар за срцето, а според некои податоци ако се практикува до три пати неделно ги намалува шансите за инфаркт и за мозочен удар.

Исто така, тој е добар за телото и за мускулите.

Сексот го стимулира производството на хормонот ендорфин, поради кој ќе се чувствувате добро, ќе бидете среќни и енергични и добро расположени во текот на денот.

Затоа сексот наутро може да биде најдобриот начин да го почнете денот.

Слични објави

Џеј Ло започна нов предизвик: Поради нејзините фотки сега жените ширум позираат во бикини (ФОТО)

Еспресо

Брена и оваа година покажа топ линија во бикини: Пејачката со јахтата плови околу Европа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Бутелски мангуп! Елиф Елмас ѝ подари долна облека, кадифено мече и букет цвеќе на непозната девојка? (ФОТО)

Igor

Ештон Качер се уште е во контакт со ќерките на Деми Мур!

Еспресо

Мармалад од модри сливи со ванила, цимет и рум (РЕЦЕПТ)

Igor

Душко Тошиќ веќе не ја следи Карлеуша на Инстаграм: Објави фотографија со друга жена

Igor

Остави Коментар

петнаесет + 16 =

Слични објави

ВИДЕО КОЕ ЌЕ ВЕ НАЕЖИ: Карлеуша ги објави најболните моменти од својот живот (ВИДЕО)

Igor

Борис Новковиќ објави фотографија од осуммесечната ќерка Си

Слободен Печат

Каков ден ве очекува: Хороскоп за 08.09.2019

Igor

Ана Бекута ослабе 17 килограми и почна да се слика секси! (ВИДЕО)

Igor

Бугарско-македонската старлета Драгана Спасовска има порака до македонските власти! (ВИДЕО)

ГО ПАМЕТИМЕ КАКО ИГНАСИО И ЛУИ ДАВИД: Синот на Освалдо Риос е поголем фраер од него (ФОТО)

Igor