Ревитализирачка маска која ќе го освежи и затегне вашето лице

Оваа маска многу лесно се подготвува, прилично e евтина и одлично ја затегнува кожата, а сите состојки веројатно ги имате во вашиот дом….

За оваа маска ви е потребно:

– половина банана

– една до две лажици јогурт

– една лажица мед

Испасирајте ја бананата и додадете ги јогуртот и медот. Мешајте ја добиената смеса. Нанесете ја маската на чисто лице и оставете ја да делува 15-20 минути за таа целосно да се исуши.

Потоа измијте го лицето прво со топла, а потоа со ладна вода. Оваа маска им одговара на сите типови на кожа и можете да ја применувате секојдневно.

Напомена: Секогаш подготвувајте свежа маска, не користете залихи.

По 7 дена ќе забележите дека вашата кожа е многу помека и позатегната.

Слични објави

Овие фактори откриваат дали сте за брак или не?

Igor

Три хороскопски знаци кои знаат да го скршат мразот во љубовниот однос

Igor

Вака се решаваат проблемите со комшиите, кога имате пари!

Igor

Принцот Вилијам загрижен за Кејт Мидлтон: Драстично пропаѓа, секој ден е се послаба! (ФОТО)

Еспресо

Бојата на облеката ја отсликува вашата МЕНТАЛНА СОСТОЈБА и расположението

Igor

Ирина Шајк се соблече во минијатурни бикини и покажа тело како од бајките! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

десет − десет =

Слични објави

Ова е вистинското име на српскиот „крал на белградското подземје“: Кристијан Голубовиќ продолжува да ги забавува гледачите!

Васко Спасоски

Нов скандал со пејачката Дуа Липа: Лесковац ја тужи поради претставување на ајварот како албански специјалитет! (ВИДЕО)

Еспресо

Глумицата претерала со операциите: Таа сега е непрепознатлива!

Igor

Ким Кардашијан: „Веќе 10 години го шминкам целото тело“ (ВИДЕО)

Igor

Еве за колку пари ја продава невиноста овој модел (ФОТО)

Igor

Истражувања покажале кој е идеалниот број на сексуални партнери во животот

Igor