ПРСТЕН ВРЕДЕН НАД 600.000 ЕВРА: Откако ја тргна ракавицата многумина останаа шокирани! (ФОТО)

Хари во 2017 година својата избраничка ја вери со прстен кој на себе имаше два дијаманти од личната колекција на неговата покојна мајка – принцезата Дијана.

Неодамна Меган Маркл на традиционалниот настан „Поздрав на боите“ во Лондон се појави за прв пат по породувањето, а јавноста збуруваше за нејзиното впечатливо издание.

Но, кога Меган ги тргна ракавиците следеше вистинско изненадување, а британските медиуми тоа го пренесоа дури сега…

Имено Меган го покажала новиот веренички прстен, две години откако Хари и го подари првиот.

Првичниот прстен имаше полн круг од жолто злато, два мали скапоцени камења кои веќе ги споменавме и еден голем дијамант кој го избрал самиот принц Хари, а го набавил во Боцвана, што беше и една симболика, со оглед на тоа дека таму беше нивното прво заеддничко патување.

https://www.instagram.com/p/BzGgukUgcEd/?utm_source=ig_embed

Кога точно Меган Маркл решила да ги направи промените не се знае, но веројатно тоа го направила во текот на бременоста, кога не го носеше, а многумина беа уверени дека тоа е така поради надуеноста.

Сега златниот дел на кругот од прстенот е заменет со низа од неколку дијаманти.

принтскрин

Се верува дека и тоа е подарок од принцот Хари, овој пат за годишницата од бракот, и дека цената на оваа обнова чини околу 4.000 фунти. Британските медиуми пренесоа дека ова е само делче од колекцијата накит на Меган Маркл за која се верува дека содржи повеќе од 90 парчиња накит и вреди повеќе од 600.000 фунти.

Слични објави

Дознајте кои се вашите најголеми маани според хороскопскиот знак

Igor

Лејди Гага изведуваше акробации на концерт, а додека свиреше клавир сите очи беа вперени кон нејзиниот задник (ФОТО)

Еспресо

Старлетата ги израдува обожавателите: Станија се соблече гола за 100 евра! (ФОТО)

Васко Спасоски

Брзо, лесно и освежувачки: Вкусни летни такоси готови за 20 минути (РЕЦЕПТ)

Igor

За оваа БУЈНА ИНФЛУЕНСЕРКА полудеа славните фудбалери, а таа откри кои! (ФОТО)

Igor

Доаѓаат топли денови, употребете го овој трик за шминкање за да изгледате свежо цел ден

Igor

Остави Коментар

4 × 2 =

Слични објави

ЛИЖЕЛА сладолед па и се закануваат 20 години затвор

Igor

Пирс Броснан (66) не личи на себе: Ниту трага од Џејмс Бонд! (ФОТО)

Еспресо

Карлеуша блеска во стајлинг од 4.000 евра, а фустанот што го носи е верувале или не – 39 евра! (ФОТО)

Еспресо

11 ПРИЧИНИ: Мажите признаа зошто изневеруваат

Igor

Две години по самоубиството, се огласи мајката на Авичи! (ФОТО)

Васко Спасоски

ЈЕЛЕНА ТЕ ПРАВИ МАЈМУН: Српската репрезентација брутало искрена

Igor