Нов тренд во водењето љубов: Паровите тврдат дека во текот на односот вака повеќе уживаат

Често можете да видите како луѓето користат блутут слушалки во текот на возењето, прошетките или во теретана, но овој нов тренд може да ве замисли малку!

Меѓутоа, паровите започнаа да користат слушалки и за време на сексот.

Според најновите истражувања кои ги спроведе интернет страницата „TickPick“, дури една од пет личности користи слушалки и за време на секссот.

Дури 20 проценти од купувачите потврдиле дека на себе си пуштаат валкани разговори за да ги слушаат и да бидат уште подиви за време на сексот.

На истражувачите првичната намера им беше да откријат како тоа музиката влијае на луѓето во текот на сексуалниот чин и што најчесто слушаат на блутут слушалките. Спроведено е онлајн истражување на повеќе од 1.000 лица кои слушале музика во текот на сексот.

Излегло дека дури 57 проценти од лицата кои ја имаат оваа навика се позадоволни од својот сексуален живот.

Она што најмногу ги изненади истражувачите е фактот дека повеќето од половината од луѓето кои за време на сексот користат блутут слушалки всушност на себе и партнерот си пуштаат валкани разговори за да се мотивираат за најлудиот секс некогаш.

Слични објави

Поранешната Мис на Југославија има 57 години и изгледа феноменално! (ФОТО)

Еспресо

Почина славното момче од серијата „Дадилката Мекфи“: Рафаел го напушти овој свет на само 26 години (ФОТО)

Васко Спасоски

Северина ја отвори душата: „Сè уште бирам луѓе по душа, не по професија, по статус или по пари…“

Еспресо

Погледнете ја неверојатната флексибилност на оваа балерина: Ги дофаќа и производите кои се на највисоката полица! (ВИДЕО)

Еспресо

Уште еден доказ дека кралското семејство за Меган и Хари е веќе минато!

Еспресо

Сенидах објави нова песна: Погледнете го спотот и слушнете ја нумерата „Само уживај“! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

3 × четири =

Слични објави

Џеј Ло во најсексапилното деловно издание досега! (ФОТО)

Еспресо

Инспирација за сите жени: Оваа холивудска ѕвезда првото дете го роди на 40 години

Igor

Меган Маркл доби работа: Дизни ја ангажираше за новиот документарец! (ФОТО)

Еспресо

Ќерката на Здравко Чолиќ на Инстаграм се фали со дизајнерска торбичка од 4500 евра (ФОТО)

Еспресо

Шок-фотка од Лепа Брена кружи на интернет – ваква не сте ја виделе! (ФОТО)

Васко Спасоски

Шарлиз Терон: Комбинација со плисирано здолниште која многу жени би ја прескокнале (ФОТО)

Igor