Колку често среќните луѓе водат љубов?

Колку пати сте се запрашале колку често другите парови водат љубов и колку пати неделно имаат секс, а да не западнале во обична рутина? Еден американски доктор за сексуално здравје открива колку често паровите водат љубов.

Според најновото истражување паровите кои се во брак или долгогодишни врски имаат односи во просек два до три пати неделно.

Уште еден податок е многу интересен, а тоа е дека просечен маж доживува оргазам за две минути од почетокот на односот што е премногу брзо за неговата партнерка, односно на една жена и се потребни пет до седум минути за постигнување на оргазам.

Паровите во помлади години често сметаат дека е нормално да се води љубов и по неколку пати на ден, додека паровите над 20 години старост имаат односи еднаш во три дена.

Со текот на годините сексуалната активност опаѓа, па така паровите меѓу 30 и 50 години водат љубов еднаш неделно, додека после 50 година и помалку од еднаш неделно.

Најчест е сексот на почеток на врска кога паровите се сексуално активни дури и секој ден.

Сепак, не треба да ги генерализираме ваквите работи, бидејќи секој пар посебно си има свои различни афинитети и потреби.

Па така на некои и е потребно повеќе секс, додека други повеќе уживаат во други работи. Нормална бројка е онаа која вам најмногу ви одговара.

Слични објави

Ниту Ирина, ниту Гага – Бредли Купер во врска со 8 години постара актерка?

Igor

Пробајте да им одолеете – Ова се најстрасните хороскопски знаци!

Igor

Албанската актерка Арјола Демири со еротска изведба на сцена: Мажите се возбудија

Igor

Новата фотка на Џенифер Анистон доби пет милиони лајкови – Погледнете ја и вие (ФОТО)

Еспресо

Неверствата на принцот Вилијам: Престолонаследникот стана вистински мал роб на својата сопруга (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Мегзит стапува на сила на 31 март – Што по овој датум го очекува малиот Арчи?

Еспресо

Остави Коментар

5 × 5 =

Слични објави

Непланиран, спонтан, страствен – кој секс е најдобар?

Igor

Неверство: Жените многу полесно наоѓаат љубовник

Igor

Изгледот на Бер Грилс ги зачуди гледачите: Изгледа како порно актер од 70-те (ФОТО)

Igor

Наоми закачи селфи без градник: Ќе се сруши интернетот! (ФОТО)

Еспресо

Излезе од психијатрија: Популарната ѕвезда никогаш не изгледала полошо

Igor

Видео хороскоп за 26 јули, петок

Igor