24.8 C
Скопје
12:22 - 30 мај, 2024

Ана Николиќ се вселила во стан кај Рале, соседите открија мрачни тајни: Се расправаа со недели

Ана Николиќ и Горан Ратковиќ Рале освен што соработуваат во бизнисот, во меѓувреме се зближија и многу.

Пејачката и композиторот во последно време се речиси неразделни, а како што дознава српски „Курир“ од добро упатен извор, нивната врска станала толку интензивна што Ана неодамна за малку ќе се преселила во станот на Рале во центарот на градот, а многумина тврдат дека тие двајца се вљубени.

„Ана и Рале се познаваат со години, но почнаа поинтензивно да се дружат за време на работата на нејзиниот нов албум, кој наскоро треба да излезе во јавноста. Малку по малку навистина се зближија, а многумина се убедени дека има нешто меѓу нив, нешто повеќе од пријателство, а дека се во љубовна врска за која не сакаат јавно да зборуваат. Ана веќе некое време спие кај Рале, дури и ја носи ќерка си кај него. Малтене се пресели таму, тоа можат да го потврдат сите соседи од неговата зграда каде што живее и каде има музичко студио. На почетокот тој беше почесто кај неа во станот во Вождовац, но во последно време таа е повеќе кај него. И Ана на Инстаграм почна да објавува слики од станот на Горан, а на една од последните се гледа како лежи во дневната соба на Рале, додека тој јаде во трпезаријата. Во тој момент со неа беше и нејзиното дете, а многумина беа шокирани од фактот дека во станот владее хаос и неред, па на подот имаше лекови, тоалетна хартија и расфрлани работи околу Ана“, вели изворот.

По оваа информација, екипата на Курир биле во посета во населбата на Рале за да разговара со неговите соседи. Веднаш рекоа дека Ана живее со него во станот, но дека воопшто не се среќни поради тоа и дека поради нивните расправии со недели немаат мир.

„Ана веќе некое време живее со Рале во станот. Мислевме дека се само пријатели, но сега сите овде се уверија дека се во врска. Не знам што кријат кога се е јасно како ден. Таа е тука по цел ден, таа го носи и детето. Почнаа да не нервираат затоа што постојано се слуша гласната музика и нивните расправии, потоа молчат, а потоа продолжуваат да викаат… Имаат многу интензивна врска. знаеш што сакам да кажам ((се смее) Ана најчесто попладне излегува од станот за да може Рале да се слика на улицата пред зградата. Потоа оди во блискиот трговски центар и навечер се враќа во станот. Засега се издржува, но ако продолжат вака да се однесуваат ќе треба да реагираме до надлежните. Овде во зградата има многу деца и постари луѓе, но сепак им треба мир“, изјави брачен пар од зградата на композиторот.

Слични објави

(Фото) Сопругата на Амиџиќ шокираше со објавата: „Од мажот кој те изневерил…“

еспресо

Фута направи хаос на прашање за Карлеуша: „Илузорна супериорност, без можност да му се објасни на пациентот“

еспресо

Македонецот Мите и ќерката на Џеј под водство на Фута формираа „Џеј трибјут бенд“: „Изненаден сум што сум дел од овој тим“

еспресо

Врвен хирург открива од што боледува Кејт Мидлтон: „Има шанси оваа приказна да има среќен крај“

еспресо

Астропрогноза за четврток, 30 мај: За рибите пријатно изненадување, за близнаците зголемување на платата

еспресо

Два хороскопски знаци на крајот на мај горко ќе плачат: Еве кој се најде на „црната листа“

еспресо
Се вчитува....