14.8 C
Скопје
23:19 - 22 мај, 2024

Петар Грашо го коментираше доаѓањето на новороденчето: „Нè радува што гледаме колку луѓе се радуваат со нас“

Хрватскиот пејач Петар Грашо (48) гостуваше во „Радио Далмација“ пред големиот концерт на празникот Свети Дујма, патронот на Сплит.

Тој на водителското дуо Инес Носиќ и Гордан Васиљ им откри дека моментално завршува две нови песни, поради што се расправа со својот дедо Тончи Хуљиќ, а истовремено им се заблагодари за честитките што наскоро ќе стане татко по вторпат.

Екипата на „Радио Далмација“ му ја честиташе радосната вест дека наскоро ќе стане татко по втор пат, за што му се заблагодари.

„Благодарам на целиот тим за честитките и на сите за многуте прекрасни пораки. Се трудиме максимално да не ги вознемируваме луѓето со нашите приватни животи. Сепак, добрите информации го наоѓаат својот пат до јавноста, а тоа нè прави среќни да видиме колку луѓе се радуваат со нас“, рече тој.

Слични објави

Северина на концерт во Црна Гора порачала: Каде и да одам ме сметаат за нивна

Еспресо

Која е снаата на Драгана Мирковиќ? Се обидоа да ја скријат од јавноста, еве со што се занимава

jasmina.kantardzieva

Почина пејачот Тони Монтано

еспресо

Никола Роквиќ стаса до целта, еве што порача: „Подготвен сум да го направам и тој одлучувачки чекор…“

еспресо

Ацо Пејовиќ се опијанил и завршил во туѓа куќа: „Утрото кога се разбудив, жена ме пречека со појадок во кревет“

Еспресо

Се огласи Наташа Беквалац и ја сподели среќата со сите: Секако дека се заљубив

Еспресо
Се вчитува....