Истражувања покажале кој е идеалниот број на сексуални партнери во животот

Едно е сигурно – ниту жените, ниту мажите не се искрени кога одговараат на прашањето „Колку партнери си имал/а досега?“

Но, дали постои идеална бројка? Според истражување на порталот „Superdrug Online Doctor“, и мажите и жените имаат тенденција да лажат кога се работи за бројот на сексуални партнери. Тие спровеле анкета врз основа на која дошле до одредени бројки поврзани со ова прашање.

Според одговорите, максималниот број на сексуални партнери во животот на жените треба да е 14 (според самите жени), додека кај мажите 15 (според одговорите на мажите). Ако имаат повеќе од ова, тогаш тие личности најверојатно се промискуитетни.

Но, на прашањето кој е идеалниот број на партнери кои треба да ги има личноста од спротивниот пол, и мажите и жените биле согласни дека таа бројка треба да изнесува седум.

Исто така, оние со два до три партнера во животот, испитаниците ги оцениле како конзервативни, без оглед дали се работи за маж или жена.

Слични објави

Салатата со овие три главни состојки е вистински оброк за секого (РЕЦЕПТ)

Igor

Каде исчезна: Се сеќавате на атрактивната Ведрана од „Тротоар“? Еве како изгледа денес (ФОТО)

Igor

Знаеме дека сигурно сте слушнале за Г точката, но дали сте слушнале за П точката?

Igor

Шварценегер донираше 3 милиони за децата на кои им е скратен оброкот поради коронавирусот (ВИДЕО)

Еспресо

Мадона на протестите – „Таа е секогаш на вистинската страна на историјата“ (ВИДЕО)

Еспресо

Кралицата Елизабета донела остра забрана за Меган Маркл

Igor

Остави Коментар

1 + седумнаесет =

Слични објави

Фронтменот на групата „R.E.M.“ за коронавриусот: Ова е крај на светот каков што го познаваме!

Еспресо

Магичен напиток: Со помош на овој напиток салото од стомакот исчезнува за само неколку дена

Igor

5 секс пози кои задолжително треба да ги проба секој пар (ФОТО)

Igor

Ова се ѕвездите од албанската естрада кои ќе постат во Рамазан

Igor

Цеца без грам шминка на белградскиот аеродром, а поради еден детал ја споредија со Џеј Ло (ФОТО)

Еспресо

Шарлиз Терон: Веќе 10 години сум сингл

Igor