ФИНАНСИСКИ ХОРОСКОП: Овие хороскопски знаци без размислување трошат пари

Додека постојат луѓе кои умеат да располагаат со секој денар што го имаат, има и такви кои не знаат да менаџираат со своите финансии.

Ова се најстраствените „трошаџии“ во хороскопот:

ВАГА

Вагите уживаат во шопинг, а кога нешто сакаат би ги потрошиле сите пари на тоа, дури и ако практично воопшто не им е потребно.

СТРЕЛЕЦ

Стрелците не се љубители на шопинг, туку повеќе уживаат во излегувања и дружења проследени со многу храна и пијалаци.

ЛАВ

Лавовите, во свој манир, заработеното го трошат на себе, а сакаат да се почестат себе со скапи задоволства само за лични потреби.

БЛИЗНАЦИ

Тие не размислуваат на долги патеки и живеат само за сегашниот момент. Затоа и не се многу внимателни како ги трошат своите пари.

Слични објави

Козметички третмани со кафе во домашни услови

Igor

Видео хороскоп за 6 јуни 2019: Бикови, очекувајте нова врска, Ракови, не донесувајте избрзани одлуки

Igor

Интересен и поинаков – Појадок во чашка полна витамини, пробајте го задолжително!

Igor

Анџелина Џоли ќе стане мајка по седми пат!

Еспресо

Базен пред куќа, а внатре сауна и теретана: Карлеуша ја покажа новата куќа вредна 2.5 милиони евра (ФОТО)

Igor

Српска пејачка проба да се самоубие, не се знае што се случува со неа (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

3 × два =

Слични објави

Мајли Сајрус ќе глуми во биографски филм!

Слободен Печат

По еден месец откриено кое име Енрике и Курникова и го дале на ќеркичката

Еспресо

Мегзит стапува на сила на 31 март – Што по овој датум го очекува малиот Арчи?

Еспресо

ЧЕТИРИ ЖЕНИ ГО ТУЖАТ АКТЕРОТ ЗА СИЛУВАЊЕ: „Ме дрогираше и ме влечеше гола низ соба“

Igor

Испиено лице, тенок струк и остри црти на лицето: Сличноста меѓу Донатела Версаче и нејзината ќерка ќе ве шокира! (ФОТО)

Еспресо

Манекенката Накова гордо ги покажа облините во Охрид! (ФОТО)