ДЕТЕКТИВИТЕ ОТКРИЈА ШОКАНТНИ ДЕТАЛИ: Еве што е пронајдено во собата на Мајкл Џексон по неговата СМРТ!

Деталите се изнесени во новиот документарен филм за Мајкл Џексон во кој тројцата детективи го откриваат текот на истрагата која следела по потврдата дека пејачот починал во својот дом на 25 јуни 2009 годинa.

Многу полемики покрена веста за неговата смрт за која во 2011 година беше осуден на две години затвор неговиот личен доктор Конрад Мареј поради недозволени комбинации и дозата на лекови која му ја дал на Мајкл Џексон.

Мареј ја одлежа казната, а сега детективите Орландо Мартинез, Ден Мајерс и Скот Смит, откриваат што пронашле во собата во која Мајкл Џексон беше пронајден мртов.

„Имаше забелешки, парчиња хартија залепени насекаде по собата, огледала и врата со кратки натписи и изрази“ – изјавиле тие и додале дека спалната соба била цела во неред, а дека некои од тие натписи биле како зборовите од песните.

„Кога што влеговме во собата во која што Конрад го лечеше Мајкл, на креветот најдовме компјутер, на креветот имаше и шарена кукла и фотографија со бебе која личи на оние од рекламите“ – истакнале тие.

Детективите изјавиле дека собата не личела на оние соби во кои некој би можел да се лекува, но дека таму ја пронашле ташната на доктор Мареј во која бил лекот за кој се смета дека го усмртил Мајкл Џексон.

Како што велат, нашле и еден тон отпад, игли, празни шишиња, и се она што всушност не требало да биде таму.

Слични објави

Зоро, Попај и Шерлок Холмс биле вистински личности!

Еспресо

Дизајниран познатиот симбол за мир, Мик Џегер со прв самостоен албум и други настани кои ја одбележаа музиката на денешен ден…

Еспресо

Овие луѓе имаат најбогат сексуален живот! Дали и вие сте меѓу нив?

Igor

ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША ЗА СИТНА ПАРА: Пејачката се најде на онлајн сајт за продажба!

Igor

Погледот на малиот Арчи ги разнежни сите! (ФОТО)

Слободен Печат

Ја растури Серена како од шега: Има 19 години, 6 милиони долари на сметка, на Инстаграм и „пука“ профилот од секси фотки (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

четири + 6 =

Слични објави

И после 30 години Бред Пит е секси „Не е фер да изгледа вака и на 55“ (ФОТО)

Igor

Најголеми брбливци – Внимавајте какви тајни споделувате со овие 3 хороскопски знаци

Igor

Нов тренд меѓу инфлуенсерките: Се сликаат само со шешир!

Igor

Масажа со лажица за лице без брчки

Igor

ХАОС ВО ЗАДРУГА: Анабела физички го нападна момчето на нејзината ќерка Луна! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Цеца побегна од Белград: Мирот го најде тука, а погледнете кој и прави друштво! (ВИДЕО)

Васко Спасоски