Сите занемеа кога АДРИЈАНА ЛИМА се појави во блескаво сино издание (ФОТО)

Оваа убавица пристигна во Кан и повторно им покажа на сите зошто таа важи за една од најубавите жени во светот.

Филмскиот фестивал во Kан секоја година собира голем број на светски ѕвезди, актери, музичари, но и модели.

Оваа година црвениот тепих со присуството го почасти и пекрасната манекенка Адријана Лима, а со својот изглед ги занеме сите.

profimedia

Појавувајќи се во темносин блескав фустан со голем шлиц кој ги откри долгите нозе, Адријана уште еднаш покажа зошто е меѓу најубавите жени во светот.

Лима е позната по своите светли очи и темната коса, како и совршено обликуваното тело кое го истакна и во оваа прилика. Во предизвикувачкото, но сепак ниту малку вулгарно издание се прошета во Кан и ги собра сите воздишки.

Слични објави

Првото доделување на Оскари траело 15 минути, првиот Оскар му е доделен на нем филм (ФОТО)

Еспресо

Астрономскиот феномен кој ги фасцинирал древните цивилизации: Вечерва ќе се случи помрачување на месечината! (ВИДЕО)

Еспресо

Само бидете упорни: Домашен пилинг од кафе кој гарантирано го елиминира целулитот!

Igor

Кои се историските личности што се наоѓаат на картите

Слободен печат

Внимавајте на кое место ќе одлучите да се тетовирате: Што кажува положбата на вашата тетоважа за вашата личност 

Еспресо

Габриела Копачева – Барсова: Огледалце, огледалце мое, кажи ми на светот најубав кој е?

Слободен печат

Остави Коментар

петнаесет − 7 =

Слични објави

Ѕирнете таму каде што не би смееле: Што прават стјуардесите кога никој не ги гледа

Еспресо

Најмладиот член на Менса има 3 години и IQ 142! (ФОТО)

Еспресо

Безбедно, а сепак романтично – Ресторан во Амстердам смисли како да ги заштити своите гости (ФОТО)

Еспресо

Рок на траење на козметичките производи, кога треба да ги фрлите?

Igor

Како ќе изгледа светот по пандемијата на коронавирусот?

Еспресо

Од оставата направи канцеларија за работа од дома: Одлично решение, а може да го искористите и Вие! (ВИДЕО)

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian