Едноставен трик за ПОЛНИ УСНИ на кој досега не сте се сетиле

Еден од најпопуларните трикови за полни усни е нивното исцртување со моливче, потоа нанесување кармин и негово потенцирање со сјај за усни.

Но, дали сте помислиле дека уште подобар ефект ќе добиете со сенка за очи? Овој трик за полни усни веќе го користат и Кајли Џенер, Ешли Грејем, Кејт Босворт и Рози Хантингтон-Вајтли, а доаѓа од нивната шминкерка Кејти Џејн Хаџс.

Таа со четкичка за нанесување хајлајтер на рабовите на усните нанесува мат кафеава сенка за очи, со која креира контура половина милиметар над природната линија на усните.

Потоа се применува стандардната постапка за шминкање на усните. Овој трик го применила и за шминката на Ешли Грејем за Мет галата во Њујорк.

Сјај во боја за испукани усни – Направете го сами! (ВИДЕО)

Слични објави

Оваа мачка стана хит со своето скокање, а погледнете по што е посебна! (ВИДЕО)

Еспресо

3 брзи и ефикасни рецепти за мазна кожа без целулит

Igor

Фатална Колумбијка која мами воздишки кај мажите ширум светот (ФОТО)

Еспресо

Изборот на БОЈА НА КАРМИН за вас зборува повеќе отколку што претпоставувате

Igor

„Сите тие треба да бидат уапсени“: Четиригодишно девојче ги искритикува паничните купувачи поради коронавирусот (ВИДЕО)

Еспресо

Тука можете да дознаете дали кучето умира во некој филм

Еспресо

Остави Коментар

2 × пет =

Слични објави

Дупчиња на образите имаат само 20 отсто од луѓето во светот, а тие се посебни токму поради ова!

Еспресо

Верувале или не, жената на сликата има 63 години, а тајната на нејзиниот млад изглед лежи во едноставни трикови (ФОТО)

Еспресо

Фризури кои им пркосат на годините (ФОТО)

Igor

Неодоливата Аманда отсекогаш уживала во спортот, а најдобар показател за тоа е нејзиниот изглед (ФОТО)

Еспресо

Ова се најнеобичните новогодишни елки на светот: Човечката фантазија нема граници! (ФОТО)

Теодора Циклевска

Ја нарекуваа најубавата Италијанка, а денес има 65 години: Никој не може да одолее да не погледне во неа! (ФОТО)

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian