Жени обрнете внимание – Ова се најголемите сексуални желби на секој маж!

Помеѓу жените многу често владее мислењето дека не е потребно многу труд за да се задоволат мажите, бидејќи се верува дека ним доволно им е само тоа што ќе ја видат партнерката гола и секогаш, без проблем можат да достигнат оргазам. Но, тоа е далеку од вистината.

Сексот е игра која може да доведе до вистинско задоволство, но само ако се одигра правилно. Ако сметате дека на вашиот партнер му давате сѐ што се однесува до сексот, размислете уште еднаш. Секој маж е различен и го возбудуваат различни работи, но постојат неколку скриени сексуални желби за кои сонуваат речиси сите припадници на посилниот пол, а жените честопати ги занемаруваат. Дознајте кои се тие и пружете му го најголемото задоволство на вашиот сакан, по што дефинитивно нема да може да ве извади од глава…

1. Гребење и еротско грицкање

Искористете ја страста и задоволството што го чувствувате за време на сексот на поживотински начин, но задржете го сексапилот и женственоста. Нежните траги од нокти на грбот, како и благото грицкање, ќе ја зголемат неговата возбуда, но внимавајте да не претерате.

2. Изненаден секс

Поголемиот дел од мажите сонуваат за тоа нивната партнерка да преземе иницијатива и да ги изненади со секс. Охрабрете се и изненадете го вашиот сакан со секс по туширање, утрински секс за добро утро придружен со орално будење или, пак, научете некои нови потези и не срамете се да изведете сензуален стриптиз само за негови очи. Бидете креативни и искористете некоја од овие идеи на кои ниту еден маж не може да остане рамнодушен.

3. Милување на сопственото тело

Мажите обожаваат кога жените го истражуваат сопственото тело. За време на сексуалниот однос допирајте ги градите или милувајте го телото и косата. Тоа ќе го доведе до лудило и ќе направи да ве посакува уште повеќе.

4. Звуци на задоволство

Ништо не може да ги надмине страсните воздишки кои го опишуваат вашето уживање во водењето љубов. Нормално дека не треба да глумите, бидејќи мажите го забележуваат тоа. Не срамете се да пуштите глас и да му покажете што чувствувате. Доколку почувствувате потреба, изговорете и некои „валкани“ зборови и опишете му што би сакале да ви прави.

5. Игра со јазикот

Јазикот може да биде многу моќно оружје на кое ниту еден маж не може да одолее. Играјте си со нежни бакнежи во пределот на стомакот, ушите и препоните и доведете го до неочекуван оргазам.

Слични објави

Незгоден крој на фустанот: Луѓето мислат дека Кејт Мидлтон намерно ги покажала брадавиците (ФОТО)

Igor

Секс со славна личност или со бившиот? Што значат 6-те најчести еротски соништа

Igor

Меган Mаркл сподели нова слика од Арчи по повод Денот на мајката (ФОТО)

Igor

Хелен Мирен и на 74 години знае што е мода: Со овој стајлинг таа ги воодушеви и девојките (ФОТО)

Igor

ЕЛИТЕН ИЗБОР И МНОГУ ПАРИ: Тања Савиќ купува куќа во Србија

Igor

Најмладата милијардерка на светот: Ѕирнете во бјути царството на Кајли Џенер (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

10 + три =

Слични објави

Уште не сте одбрале дестинација за зимување? Инстаграм има решение (ФОТО)

Еспресо

Мадона ги продава ЛИЧНИТЕ ПРЕДМЕТИ, меѓу нив и прошталното писмо на Тупак

Igor

За неколку секунди ЗАРАБОТИВ 1.000 ЕВРА: Тијана Дапчевиќ открива како ги добила овие пари!

Igor

Ќерката на Цеца го прослави роденденот на Миконос (ФОТО)

Igor

ЦЕЦА блесна за роденденот на зетот, а АНАСТАСИЈА се фати за микрофонот (ВИДЕО)

Igor

КАКО СТОИТЕ СО СВОИТЕ ФЕТИШИ: Уживате во болка за време на секс или играте на сигурно?

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian